معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: مرکبات مازندران از امروز بدون واسطه در بیش از 20 غرفه در تهران عرضه می‌شود.
کد خبر: ۹۷۸۶۲۸

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، حسن خیریانپور به آغاز طرح عرضه مستقیم مرکبات در کلانشهرها اشاره کرد و افزود: پس از هماهنگی‌های استاندار مازندران با سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران، بیش از 20 غرفه در پایتخت برای عرضه مستقیم مرکبات اختصاص یافته و از امروزپرتقال استان با همکاری سازمان همیاری شهرداری و اتحادیه باغداران استان بی‌واسطه با قیمت مناسب در اختیار شهروندان تهرانی قرار می‌گیرد.

به گفته وی، طبق دستور استاندار مازندران کمیته‌ای در استان تشکیل شده و با برگزاری جلسات روزانه روند خرید مرکبات رصد می‌شود.

وی افزود: فرمانداران و مدیرکل جهاد کشاورزی استان مکلف شده‌اند خرید مرکبات سرمازده و مسائل مرتبط با آن را به صورت جدی در دستور کار روزانه خود قرار داده و پس از پیگیری، از طریق مجاری مرتبط اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به این‌که طرح خرید مرکبات آسیب‌دیده از هفته گذشته آغاز شد، گفت: باغداران تنها آن بخش از پرتقال‌های سرمادیده را با هماهنگی قبلی به مراکز خرید تحویل دهند و در برداشت مرکبات عجله نکنند .

وی با اشاره به آغاز طرح ذخیره‌سازی بیش از 40 هزار تن پرتقال در آینده نزدیک افزود: باغداران در این طرح می‌توانند مرکبات سالم خود را بسیار بالاتر از قیمت فعلی تحویل ذخیره‌سازان داده و در بازار عرضه کنند. خیریانپور تصویب مبلغ 2000 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره و اختصاص مبلغ 300 میلیارد ریال کمک بلاعوض، خرید تضمینی پرتقال آسیب‌دیده با قیمت هر کیلوگرم 550 تومان، تسریع در آغاز طرح ذخیره‌سازی مرکبات، تامین اعتبار برای پرداخت خسارات باغاتی که بیمه بوده‌اند و بسیج ناوگان برای حمل پرتقال‌های سرمادیده به کارخانجات فرآوری و صنایع تبدیلی را از اقدامات مثبت در جهت جبران بخشی از خسارات باغداران برشمرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها