بارش باران در تهران و ۱۱ استان

سامانه بارشی فردا به ایران می‌آید

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی:

برف، باران و سرما نیمه شمالی و غربی ایران را در برمی‌گیرد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه افزایش دمای هوا در دو روز آینده به طور موقتی است و موج بارشی به همراه سرما جایگزین آن خواهد شد، گفت:‌ باران، برف و سرما در آخر هفته نیمه غربی و شمال کشور را در بر می‌گیرد.
کد خبر: ۹۷۸۱۷۵
برف، باران و سرما نیمه شمالی و غربی ایران را در برمی‌گیرد

به گزارش جام جم آنلاین، احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جوی نسبتاً آرام طی 24 ساعت آینده در اکثر نقاط کشور حکمفرما خواهد بود و دمای هوا نیز در نیمه شمالی کشور افزایش محسوسی پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: طی دو روز آینده آلاینده‌های جوی نیز در کلانشهرهای صنعتی و تهران افزایش می‌یابد و ساکنان شهرهای پرجمعیت با کاهش کیفیت هوا مواجه خواهند شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: افزایش دمای دو روز آینده که در نیمه شمالی و سواحل محسوس‌تر است موجب گرم شدن هوا تا سقف هشت درجه خواهد شد.

وظیفه با بیان اینکه بعد از افزایش دمای موقتی در دو روز آینده شاهد ورود سامانه بارشی خواهیم بود، یادآور شد: از اواخر وقت چهارشنبه شاهد ورود یک سامانه بارشی از شمال غرب کشور خواهیم بود که بخشی از استانهای نیمه غربی، سواحل غربی خزر، زاگرس مرکزی، البرز مرکزی و رفته رفته البرز شرقی، البرز مرکزی، سواحل شرقی خزر و شمال شرقی کشور را در بر می‌گیرد.

وی افزود: این سامانه بارشی که تا اواخر وقت روز پنجشنبه فعال خواهد بود باعث ریزش باران، برف و کاهش دما در کشور می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: نفوذ جریان سرد شمالی در اواخر وقت روز چهارشنبه و پنجشنبه موجب کاهش دمای محسوس در نیمه شمالی کشور و سواحل خزر خواهد شد.

وظیفه تصریح کرد: سامانه بارشی که از اواخر وقت چهارشنبه وارد کشور می‌شود در ساعات انتهایی روز پنجشنبه از کشور خارج خواهد شد و دستاورد آن باران، برف، وزش باد شدید و کاهش دما خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها