امتیاز بودجه ۹۶ برای مشمولان غائب

قانون خرید جریمه سربازی تمدید شد

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا خبر داد:

تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در طرح جریمه مشمولان غایب

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا از تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در طرح جریمه مشمولان غایب خبر داد و گفت: برابر ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، مبنای محاسبه تاریخ ترک تحصیل یا اخراج این دسته از دانشجویان به تاریخ 31 شهریور 95 تغییر یافت.
کد خبر: ۹۷۷۹۴۱
تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در طرح جریمه مشمولان غایب

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ؛ پیش از این مبنای محاسبه غیبت دانشجویان انصرافی در طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان شهریور 1393 بوده است.

سردار ابراهیم کریمی درخصوص تغییر ضوابط مربوط به طرح جریمه مشمولان غایب، افزود: بخشی از ضوابط طرح جریمه مشمولان غایب مربوط به دانشجویان انصرافی است که برابر آخرین ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، مبنای محاسبه تاریخ ترک تحصیل یا اخراج این دسته از دانشجویان به 31 شهریور 95 تغییر یافت.

وی اضافه کرد: دانشجویان دارای معافیت تحصیلی که تحصیلات خود را به اتمام نرسانده و تا پایان شهریور 1395 انصراف داده و یا اخراج شده باشند، از تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع قبلی غایب محسوب می شوند و چنانچه مدت غیبت آنان تا پایان 1395 به بیش از 8 سال برسد، در شمول این معافیت قرار می گیرند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با ذکر مثالی اضافه کرد: به عنوان مثال؛ دانشجوی کارشناسی پیوسته که تا قبل از شهریور ماه 1395 انصراف داده و یا اخراج شده باشد، غیبت وی از تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع دیپلم و یا پیش دانشگاهی محاسبه می شود و در صورتی که مدت غیبت وی تا پایان سال 95 بیش از 8 سال باشد، می تواند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10 ) برای معافیت اقدام کند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: مشمولان غایب در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا سامانه پیامک به شماره 110206010 از آخرین اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب اطلاع حاصل کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
محمد
Romania
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
۰
۰
بابا مسخره كردین جوون هارو با این قوانین؟!! دیگه بیشتر از این هم مگه میشه به تحصیلكرده های سن بالا توهین كرد؟
شما تا الان می گفتین كه خدمت رو به یه شخص 30 ساله كه غیبت نداره نمی فروشیم. چرا؟! چونكه این آقا تا الان از مزایای معافیت تحصیلی استفاده كرده (ضمن اینكه معافیت تحصیلی هیچ مزایای خاصی نداره). پس خدمت رو بهش نمی فروشیم!!
ولی حالا با این قانون مثلا جوونی كه لیسانسش رو 7 سال ادامه داده (و تا الان از معافیت تحصیلی استفاده كرده) اگه انصراف بده، چون آخرین مدركش دیپلمه پس 1سال دیگه كه غیبتش شد 8 سال می تونه خدمتش روبخره؟!!!
شما كه اینطوری دارین خدمت رو به یه جوون 26 ساله كه تا الان از معافیت تحصیلی استفاده كرده می فروشین كه!! فقط كافیه این جوون از دانشگاش انصراف بده!! اگه هم قبل از شروع لیسانس یك سال پشت كنكور مونده باشه دیگه 8 سالش پره و خدمتش رو میخره و تا الان هم معافیت تحصیلی داشته! بعداز خرید خدمت هم دوباره یه كنكور میده و اكثر واحدهاش رو معادل سازی می كنه و در كمتر از یك سال همون لیسانسش رو میگیره!!!!
پس دیگه دلیلی كه میگین خدمت رو به سن بالاهایی كه غیبت ندارن نمی فروشیم چیه؟!! مگه نمیگید معافیت تحصیلی دلیلشه. خب با این مثالی كه زدم یه جوون كه درسش رو طولانی مدت ادامه داده و معافیت تحصیلی داشته، راحت با یه انصراف خدمت رو میخره و بعد با یه كنكور دوباره دانشجو میشه و لیسانس رو سریع میگیره!!
آخه دیگه تابلو تر از این میشه به افراد تحصیلكرده سن بالا كه غیبت ندارن توهین كرد؟!
بابا كلا به بالای 30 ساله ها با توجه به مدركشون بفروشید تموم شه بره دیگه. بخدا یه آدم 31 32 ساله به درد خدمت نمی خوره.

نیازمندی ها