عباس جدیدی:

منتشر کنندگان عکس های طنزم را حلال کردم/ جهانی شدم!

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران گفت: پس از انتشار عکس های طنزم از سوی برخی از شهروندان به شدت ناراحت بودم اما تمام منتشرکنندگان این عکس ها را حلال کردم.
کد خبر: ۹۷۷۵۱۲
منتشر کنندگان عکس های طنزم را حلال کردم/ جهانی شدم!

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از میزان، عضویت در شورای شهر تهران یکی از علایق این سال های ورزشکاران مدال آور کشور بوده است.

هر یک از آنها به واسطه تجربه و تحصیلات خود تلاش کرده اند به پارلمان شهری راه پیدا کرده و پس از آن در کمیسیون های تخصصی عضویت پیدا کرده اند.

شورای شهر تهران اکنون 4 صندلی خود را به ورزشکاران مدال آور و قهرمانان سابق کشور اختصاص داده است. یکی از این کرسی ها، متعلق به مردی است که این روزها حواشی زیادی را پشت سر گذاشته است. عباس جدیدی اگر چه در شورای شهر تهران عضوی فعال به شمار می آید اما این فعال بودن هم گاهی حاشیه هایی را به دنبال داشته است.

به منظور بررسی وضعیت فعالیت های صورت گرفته در کمیسیون نظارت و حقوقی که عباس جدیدی به عنوان نایب رئیس این کمیسیون فعالیت می کند و همچنین سایر اقدامات صورت گرفته از سوی اعضای شورای شهر تهران در دوره چهارم، گفت و گویی را با وی داشته ایم.

جدیدی در رابطه با حضور خود در شورا به عنوان یک ورزشکار گفت: کارنامه تمام اعضای شورای شهر تهران به طور کامل مشخص بوده و مردم می توانند در رابطه با هر عضو قضاوت کنند .

وی افزود: عملکرد ما در طول 4 سال گذشته شورای شهر نشان می دهد که چه خدماتی را به شهروندان تهرانی ارائه کرده ایم.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به قضاوت های عادلانه مردم در رابطه با اعضای شوراها اظهار کرد: خوشبختانه اکنون مردم من را به عنوان یک عضو اثر گذار و فعال در شورای شهر قبول دارند و این را از اظهارنظرهای شهروندان و همچنین صاحب نظران حوزه شهری متوجه شده ام.

جدیدی با بیان اینکه اگر اعضای شورا هدف مشخصی داشته باشند راه برایشان هموار خواهد شد تصریح کرد: هر عضو شورا اگر انگیزه داشته باشد هدف برایش متعالی خواهد شد و من نیز در شرایطی که عمر خود را وقف مردم کرده ام تمام تلاشم این است که در شورای شهر نیز خدمات خوبی به شهروندان ارائه دهم.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران افزود: در طول یازده سال حضورم در راس تیم ملی کشتی ایران به عنوان ورزشکار تمام تلاشم این بود که مردم را با کسب مدال خوشحال کنم و اکنون نیز در شورای شهر وظیفه خود می دانم که با اتخاذ تصمیمات مهم برای شهروندان، آنها را از خود راضی نگاه دارم.

جدیدی در خصوص فعالیتهای اجتماعی خود قبل از حضور در شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: قبل از حضورم در شورای شهر تهران به عنوان یک ورزشکار برای بهبود وضعیت ورزشی شهروندان تلاش کرده و در کنار آن فعالیت های اجتماعی مختلفی نیز داشتم.

وی ادامه داد: زمانی که بعد از اتمام فعالیت قهرمانی ام در تیم ملی کشتی ایران احساس کردم که می توانم داشته های ورزشی و همچنین علمی خود را در اختیار شهروندان قرار دهم در انتخابات شورای شهر حاضر شدم.

با تکیه بر 2 تخصص وارد شورای شهر تهران شدم

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به تخصص خود در حوزه ورزش و همچنین حقوق گفت: با دو زاویه و همچنین با دو هدف مشخص برای حضور در شورای شهر تهران کاندید شدم. نخست اینکه بتوانم با تکیه بر داشته های ورزشی خود برای توسعه ورزش تهران گامی بردارم و دوم با اتکا به رشته تحصیلی خود که حقوق بود برخی از مشکلات شهروندان را با طرح لوایح مختلف در شورای شهر کاهش دهم.

جدیدی در رابطه با دلایل اعتماد شهروندان تهرانی و رای آنها به اعضای ورزشکار شورای شهر تهران اذعان کرد: اعضای ورزشکار شورای شهر تهران به صورت مستقل در انتخابات حاضر شده و مردم با اعتماد به آنها تشخیص داده اند که این اعضا باید در شورای چهارم شهر تهران حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم بزرگترین افتخار برای اعضای شورای شهر تهران به حساب می آید اظهار کرد: تمام اعضای شورای شهر تهران خود را خدمتگذار مردم می دانند وخدمت به شهروندان برای آنها یک افتخار بزرگ به حساب می آید.

کاهش ارجاع مصوبات شورا از سوی فرمانداری پس از راه اندازی کمیسیون نظارت

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در رابطه با نحوه عملکرد کمیسیون نظارت شورای شهر تهران تصریح کرد: کمیسیون نظارت وحقوقی برای نخستین بار در شورای چهارم شهر تهران پایه گذاری شد و اکنون حجم قابل توجهی از برنامه ها در این کمیسیون پیگیری می شود.

جدیدی ادامه داد: عملکرد کمیسیون نظارت به صورت 6 ماهه مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه این بررسی ها را در صحن شورای شهر تهران مطرح می کنیم.

وی درخصوص برنامه های کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: در این کمیسیون تمام موضوعاتی که بار حقوقی داشته باشند رصد شده و قبل از طرح لوایح مختلف در صحن شورا بار حقوقی آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به کاهش ارجاع مصوبات شورای شهر از سوی فرمانداری اذعان کرد: طی ماه های اخیر شاهد کاهش چشمگیر اعتراضات فرمانداری به مصوبات شورای شهر تهران هستیم و دلیل آن نیز این است که طرح ها قبل از مطرح شدن در صحن علنی و تصویب در کمیسیون نظارت از نظر حقوقی مورد بررسی قرار می گیرند.

جدیدی تاکید کرد: بیشترین لوایحی که درکمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران مورد رصد اعضای حاضر قرار می گیرد مصوبات مرتبط با بودجه است.

وی نظارت شهرداری تهران بر طرح ها ولوایح ارسالی به شورای شهر را ناکافی دانست و گفت: اگر چه در شهرداری تهران نیز بررسی حقوقی لوایح پیشنهادی در دستور کار قرار می گیرد اما ما موظف هستیم به عنوان نماینده مردم نظارت دقیقی بر طرح ها و لوایح داشته باشیم.

امکانات ورزشی شهرداری 4 برابر بیشتر از اداره کل تربیت بدنی پایتخت است

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت سرانه ورزشی در شهر تهران تصریح کرد: اگر آمار سرانه ورزشی در شهر تهران را به نسبت به 4 سال قبل مورد مقایسه قرار دهیم مشخص خواهد شد که طی این 4 سال اقدامات مناسبی در راستای بهبود وضعیت سرانه ورزش در دستور کار قرار گرفته است.

جدیدی افزود: درحال حاضر در تمام مناطق منطقه شهر تهران شاهد اماکن ورزشی ساخته از سوی شهرداری هستیم و این نشان دهنده آن است که مسئولان شهر تهران نسبت به موضوع ورزش شهروندان دغدغه دارند.

وی هدف اصلی مدیریت شهری پایتخت در حوزه ورزش را توسعه ورزش همگانی دانست و تاکید کرد: مدیریت شهری پایتخت به دنبال توسعه ورزش همگانی در سطح محلات تهران است و هیچ برنامه ای برای توسعه ورزش قهرمانی در سطح محلات نداریم.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با مطلوب توصیف کردن سرانه ورزشی در مناطق مختلف شهر تهران تصریح کرد: سرانه ورزش شهرداری تهران 4 برابر بیشتر از سرانه ای است که اداره کل تربیت بدنی تهران در سطح پایتخت فراهم کرده و این نشان دهنده آن است که شهرداری طی سالهای اخیر عملکرد مناسبی در حوزه ورزش داشته است.

جدیدی با اشاره به برگزاری المپیادهای ورزشی در سطح محلات شهر تهران اذعان کرد: هم اکنون شاهد برگزاری المپیادهای مختلف در سطح محلات شهر تهران هستیم و همین موضوع می تواند در توسعه ورزش همگانی نقش قابل توجهی ایفا کند.

عملکرد ورزشکاران شورا منفعلانه نیست

وی در خصوص برخی انتقادات مطرح شده پیرامون عملکرد منفعلانه برخی از اعضای ورزشکار شورای شهر تهران اظهار کرد: اعضای ورزشکار شورا با هدف خدمت به شهروندان در شورا حضور پیدا کرده و هر کدام در حد توان خود تلاش می کنند که خدماتی را به شهروندان ارائه دهند.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران ادامه داد: اعضای ورزشکار شورای شهر تهران همه از ورزشکاران مطرح کشور به شمار می آیند و نمی توان توانمندی های آنها را کتمان کرد. عملکرد آنها منفعلانه نیست و هر کدام در حد توان خود در راستای بهبود وضعیت شهر اقدام می کنند.

وی با اشاره به حضور برخی از اعضای شورای شهر از ادوار گذشته تا کنون در پارلمان شهری تصریح کرد: برخی از اعضا شورای شهر تهران سابقه زیادی در شورای شهر تهران داشته و این نشان دهنده آن است که عملکرد آنها قابل دفاع بوده است.

جدیدی در خصوص رای اعضای ورزشکار به روسای شورا گفت: هر یک از اعضا پس از بررسی عملکرد دو کاندیدای ریاست، رای خود را در داخل صندوق انداخته و من نیز از این قاعده مستثنی نبودم.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران افزود: در سال اول حضورم در شورای شهر تهران برای انتخاب رئیس شورا به احمد مسجد جامعی رای دادم اما در سه دوره بعد رای من مهدی چمران بود.

وی در رابطه با دلایل تغییر رای خود برای انتخاب رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: دوست داشتم عملکرد هر دو کاندیدای ریاست را مورد بررسی قرار دهم و در نهایت نیز با تمام احترامی که برای احمد مسجد جامعی قائل بودم در سه دوره شورا به مهدی چمران رای دادم.

جدیدی با بیان اینکه به صورت مستقل وارد شورای شهر تهران شدم خاطر نشان کرد: من عضو مستقل شورای شهر تهران هستم ودر هیچ لیست و حزبی حضور نداشتم که بخواهم برای انتخاب رئیس از لیست پیروی کنم.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با مقایسه عملکرد مهدی چمران و احمد مسجد جامعی بیان کرد: انتخاب میان مهدی چمران و احمد مسجد جامعی همانند انتخاب دو ورزشکار فینالیست برای کسب مدال است. هر دو این اعضا از سطح بالای مدیریت برخوردار بوده و انتخاب یکی از آنها کار بسیار دشواری به حساب می آید.

وی تاکید کرد: نحوه اداره جلسات شورای شهر تهران به ریاست مهدی چمران زبان زد است و وی با تجربه بالایی که در راس پارلمان شهری داشته توانسته خود را در شورای شهر تهران به اثبات برساند.

حتی یک روز هم به مرخصی نرفته ام

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در خصوص غیبت بیش از اندازه برخی از اعضای شورای شهر تهران در جلسات علنی و غیر علنی گفت: حضور در جلسات شورا احترام به آرای مردم به حساب می آید و اعضا باید بدانند که نظم و انضباط باید در سرلوحه کارهای آنها قرار گیرد.

جدیدی ادامه داد : در طول 4 سال حضورم در شورای شهر حتی یک روز هم به مرخصی نرفتم و این در شرایطی است که هر یک از اعضای شورا می توانند در طول یکسال یک ماه غیبت داشته باشند.

وی با بیان اینکه فعالیت اعضا در شورا تنها به حضور در جلسات علنی و غیر علنی خلاصه نمی شود خاطر نشان کرد: به طور میانگین در طول یک هفته بیش از 4 روز در شورای شهر تهران حضور پیدا می کنم و در این زمان رسیدگی به امور مردم از جمله اولویت های اصلی فعالیت من به حساب می آید.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به ملاقات های مردمی اعضای شورا شهر با شهروندان اذعان کرد: هر یک از اعضا دیدارهای مردمی زیادی را برگزار کرده و من نیز هر دوشنبه در یک منطقه از تهران حاضر و با مردم دیدار می کنم.

جدیدی در رابطه با مبالغ دریافتی خود به عنوان نماینده مردم در شورای شهر تهران بیان کرد: در طول هر ماه دریافتی حدود 4 میلیون و 500 هزار تومان از شورای شهر تهران دارم و این رقم برای اعضا ثابت است.

حاشیه های یک عکس یادگاری

وی با اشاره به حواشی ایجاد شده پس از عکس یادگاریش با منصور پورحیدری در بستر بیماری گفت: زمانی که منصور پورحیدری بیمار بود برای ملاقات با وی در بیمارستان حاضر شدم و پس از انداختن عکس یادگاری با وی حاشیه ها یکی پس از دیگری به سراغ من آمد.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با بیان اینکه روزهای اول پس از فتوشاپ عکسهایم بسیار ناراحت بودم اظهار کرد: پس از انتشار عکس های متعدد من که همه حاصل فتوشاپ شهروندان بود، خانواده ام از این موضوع ابراز ناراحتی کرده و خود من نیز بسیار ناراحت بودم.

وی افزود: در روزهای ابتدایی انتشار عکس من با مرحوم پورحیدری، هجمه بسیار زیادی بر من وارد شد و شدت این هجمه ها به حدی زیاد بود که کار به انتشار عکس های من در شبکه های بیگانه از جمله BBC و VOA کشید. با این عکس ها بار دیگر جهانی شدم اما به هیچ وجه قصد این کار را نداشتم.

جدیدی با اشاره به صحبت های برخی از اعضای شورا با وی در رابطه با انتشار عکس های طنز وی گفت: یکی از اعضا زمانی که عکس های من به صورت متعدد در فضای مجازی منتشر می شد این موضوع را به من یادآور شد که اگر مردم با تو مزاح می کنند دلیل آن این است که برای آنها محبوب هستی و مردم با کسی که دوستش داشته باشند مزاح می کنند.

نائب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران تصریح کرد: از اینکه توانستم برای لحظاتی دل شهروندان را شاد کنم خوشحال هستم و انتشار عکس هایم را حکمت الهی می دانم.

جدیدی با بیان اینکه تمام منتشر کنندگان عکس های طنز خود را حلال می کنم گفت: با انتشار عکس های متعدد، خداوند من را در مقام امتحان الهی قرار داد و پس از آن، تصمیم گرفتم از تمام منتشر کنندگان عکس های طنزم گذر کرده و آنها را حلال کنم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
محمد
Netherlands
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
۰
۰
چه اعتماد به نفس الكی داره این آقا مردم باید تو رو حلال كنن كه میخواستی با دوتا عكس خودت رو نشون بدی

نیازمندی ها