jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۷۱۸۶۷   ۰۴ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

با نوای یا حسین(ع) یا حسین(ع) و زینب(س) زینب(س)، سلطان‌الذاکرین مرحوم سلیم مؤذن‌زاده در اردبیل و با حضور با شکوه مردم تشییع شد.

تشییع پیکر مداح و بزرگ مرثیه خوان و مرصع خوان عالم تشیع استاد سلیم موذن زاده اردبیلی ظهر دیروز چهارشنبه با حضور گسترده مردم حسینی، مسئولان کشوری و استانی در اردبیل آغاز شد. در مراسمی که از میدان مصلای اردبیل به سمت میدان شریعتی آغاز شد، مردم حسینی اردبیل که به پایتخت حسینی مشهور است، سلیم مؤذن‌زاده را تا آرامگاه ابدی تشییع کردند.مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم سلیم موذن‌زاده اردبیلی ذاکر اهل بیت از محل مصلای اردبیل آغاز شد و پس از برگزاری آیین‌های ویژه با همراهی مردم برای خاکسپاری به قطعه مفاخر بهشت زهرای اردبیل منتقل شد. در این مراسم هیأت‌ها و دستجات عزاداری از محلات ششگانه اردبیل، مسئولان استانی و مهمانانی از نقاط مختلف کشور حضور داشته و هزاران نفر از مردم حسینی استان اردبیل با حضور و سوگواری در کنار پیکر سلطان‌الذاکرین که حنجره خود را طی نیم قرن به سیدالشهدا(ع) تقدیم کرد، با شکوه هرچه تمامتر حاج سلیم مؤذن‌زاده را تشییع کرده و ارادت خود را به بزرگ مرثیه‌سرا و ذاکر حسینی نشان دادند.نماز میت نیز از سوی آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اقامه شد.حضور گسترده مردم برای بدرقه استاد سلیم موذن زاده اردبیلی بگونه‌ای بود که تمام راه‌های منتهی به مرکز شهر اردبیل مسدود و محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده است.در این مراسم که هزاران دلسوخته مکتب حسینی حضور پیدا کرده بودند، در حالی که عزاداران حسینی عکس و تصاویری از سلیم مؤذن‌زاده را در دست داشتند با نوای یا حسین(ع) یا حسین(ع) و نوحه ماندگار زینب زینب مداح بزرگ حسینی، در تشییع پیکر او حضور پیدا کردند.پیکر این مرحوم بر روی دوش مردم حسینی اردبیل تا آرامگاه خود در قطعه مفاخر بهشت زهرای اردبیل بدرقه شده و مراسم خاکسپاری انجام شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر