jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۹۷۱۱۴۰   ۰۲ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۹:۴۰

سارا سادات خادم‌الشریعه به رده دوم شطرنج گرندپری بانوان جهان در روسیه صعود کرد.

شطرنج گرندپری بانوان جهان / صعود نابغه شطرنج ایران به رده دوم + جدول

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از سایت فدراسیون شطرنج ، دور سوم از پنجمین و آخرین مرحله رقابت‌های شطرنج گرندپری بانوان جهان امروز (دوشنبه) برگزار شد که طی آن سارا سادات خادم‌الشریعه موفق شد در جدال با «والنتینا گونینا» نفر دهم رده‌بندی جهانی از روسیه به پیروزی برسد.

خادم‌الشریعه در حالی حریفش را شکست داد که گونینا در مرحله سوم در باتومی گرجستان قهرمان شده بود.

دختر 18 ساله شطرنج‌باز کشورمان با این پیروزی 2 امتیازی شد و موفق شد به رده دوم جدول صعود کند. این در حالی است که گونینا از روسیه، ون جون جو از چین و اولگا گیریا از روسیه نیز 2 امتیازی هستند و با صورت مشترک رتبه دوم را در کنار خادم‌الشریعه در اختیار دارند.

خادم‌الشریعه در مرحله اول مسابقات گرندپری در موناکو در رده آخر ایستاد، اما در مرحله دوم که به میزبانی تهران برگزار شد، به مقام نایب قهرمانی دست یافت. با توجه به اینکه هر شطرنج‌باز فقط در سه مرحله می‌تواند شرکت کند، به همین دلیل خادم‌الشریعه در مراحل سوم و چهارم در گرجستان و چین حضور نداشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر