jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۹۷۰۳۶۳   ۰۱ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

هر روز واقعیت های جدیدترین درباره انسان های اولیه و نحوه زندگی آنها یافت می شود.

نتیجه بررسی جمجمه 2.5 میلیون ساله / نیاکان ما علف خوار بوده اند (تصاویر)

به گزارش جام جم آنلاین ،بررسی های بیشتر بر روی فک دو و نیم میلیون ساله یک جمجمه ماقبل تاریخ نشان می دهد که نیاکان ما چه چیزهایی را به عنوان غذا مورد استفاده قرار می داده اند. این تحقیقات که در نوادای آمریکا انجام شده نشان می دهد اجداد ما با توجه به نوع فکی که داشته اند علاقه مند به خوردن علف بوده اند. در واقع نوع ساختار جمجمه ، فک و دندان های آنها به گونه ای بوده که به آنها فقط امکان خوردن مواد غذایی نرم را می داده است.

اسکلتی که بر روی آن تحقیقات انجام شده ، در آفریقا یافت شده بود و اتیوپیایی است. با این حال برخی از دانشمندان باور دارند چنین اسکلتی را نمی توان به تمام انسان ها تعمیم داد. شاید این گونه ای بسیار نادر از «انسان ریخت» ها در دوره ماقبل تاریخ بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو