jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۶۴۲۹۲   ۱۳ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۱

تا همین چند وقت پیش رسانه های ژاپنی از وضعیت بد روحی عروس خاندان سلطنتی ژاپن می نوشتند اما اکنون دختر 14 ساله او هم به شرایط روحی بدی دچار شده است.

سرنوشت تلخ شاهدخت های ژاپنی  / آیکو، دختری که باید پسر می شد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از CBS، ماساکو که مغز متفکر وزارت امور خارجه ژاپن محسوب می شد در سال 1993 با ناروهیتو پسر ارشد پادشاه فعلی ژاپن پیوند زناشویی بست. ناروهیتو پادشاه بعدی ژاپن است.

ماساکو که تا قبل از ازدواج مهم ترین وظایف سیاسی را بر عهده داشت به دلیل وارد شدن به دربار سلطنتی حالا حق رای دادن را هم نداشت.

در سال های اخیر اخبار زیادی درباره فشارهای روحی بیش از اندازه دربار بر روی ماساکو شنیده شد، دربار سلطنتی از او نوزاد پسر می خواست اما او چند بارداری ناموفق را پشت سر گذاشت و در نهایت در سال 2001 دختری به دنیا آورد که آیکو نام گرفت. بر طبق قوانین باستانی ژاپن، زنان نمی توانند به مقام سلطنت این کشور برسند.

فشارها وقتی بر روی ماساکو بیشتر شد که جاری او نوزاد پسری به دنیا آورد تا او با وجود منع موکد پزشکان باز هم باردار شود اما فرزند او سقط شد این در حالی بود که بارداری می توانست به قیمت جان خودش هم تمام شود. دربار سلطنتی ژاپن بر اساس قوانین متحجرانه و عاری از منطق از او پسر می خواست و نزدیک بود جان وی به خطر بیفتد. ماساکو به تدریج افسرده و عزلت نشین شد. ماساکو به دلیل باردارهای ناموفق کم کم به شرایط بد روحی رسید، او بانویی بود که به جرم پسر زا نبودن تا مرز دیوانگی پیش رفت.

حالا پس از گذشت سال ها آزار و اذیت روحی حالا نوبت به دختر اوست. آیکو دختر پادشاه آینده ژاپن 14 سال دارد. او به دلیل پسر نبودن حق رسیدن به تاج و تخت را نخواهد داشت و پسر عموی 11 ساله او با بهره گیری از امتیاز پسر بودن ولیعهد بعدی ژاپن است. اخیرا گزارشی درباره اوضاع روحی بسیار بد آیکوی 14 ساله منتشر شده است. بلایی که بر سر مادر او آمد حالا برای آیکو تکرار می شود. این دختر نوجوان به دلیل فشارهایی که مادرش تحمل کرده و بی مهری هایی که از سوی خاندان متحجر سلطنتی ژاپن دیده بسیار افسرده و گوشه گیر است. آیکو با کوچک ترین واکنش عصبی مدت ها خانه نشین می شود و تب می کند. آیکو نیز مانند مادرش علاقه ای به حضور در انظار عمومی ندارد و وحشتی در وجودش نهادینه شده.

دربار سلطنتی ژاپن حجم زیادی از نادانی را از عهد باستان حمل می کند، چیزی که باعث شده در هزاره سوم و در حالی که بخش مهم فناوری ها و اختراعات پیشرفته جهان در ژاپن انجام می شود هنوز پسر از دختر ارزش بیشتری داشته باشد. آیکو قربانی بعدی دربار سلطنتی ژاپن است. دربار ژاپن به مانند عهد باستان زنان و دختران را بی اهمیت و بی ارزش می داند و آنها را تا مرز دیوانگی و جنون پیش می برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فرح
-
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
سلام چرا ترا بخدا راجع به امور كشورهای دیگر دخالت میكنید چرا اینقدر تهمت میزنید ایا واقعا" تو كشور ما همیشه زن ومرد مساویند؟؟ آیا شما خبر از استانهای كشور دارید كه زن دكتری هم بگیره بعنوان یك وسیله به ان نگاه میكنند وفقط ازش كار میكشند ودر یك موقعیت برابر در مقابل اقایان بی سواد همیشه توسری خور و ذلیل وزیر دست هستند ؟؟؟بیایید انصاف داشته باشید
۰
۰
محمدی
-
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
مملكت خودمان دست كمی از اونا نداری.
۰
۰
محمد
-
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
بعیدمیدونم همچین داستانی رو
۰
۰
احمدی
-
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
بایدشخص اول مملكت مردباشد این كجاش متحجرانس چون نمادكشوره بعدش بااین حرف كشورخودمونم متهم به تحجرمی كنید
۰
۱
جبران
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
امروز روز دختره
ایکو جان روز دخترمون مبارک
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر