با گذشت تنها چهار روز از آغاز مهلت ثبت‌نام از کتابفروشی‌ها برای مشارکت در طرح «پاییزه کتاب»، آمارها از اعلام حضور حدود 300 کتابفروشی حکایت دارد.
کد خبر: ۹۵۸۳۵۶

ثبت‌نام کتابفروشی‌ها برای مشارکت در طرح «پاییزه کتاب» از 24 مهرماه آغاز شده است. این مهلت یک ماهه است و تا 24 آبان ادامه دارد. گزارش‌ها نشان می‌دهد در چهار روزی که از آغاز ثبت نام برای این طرح می‌گذرد، حدود 300 کتابفروشی، ثبت نام و برای مشارکت در طرح یادشده، اعلام آمادگی کرده‌اند.

این میزان ثبت نام با توجه به گذشت تنها چند روز از آغاز آن، نسبت به دوره قبل رشدی دوبرابری را نشان می‌دهد؛ در طرح قبلی (تابستانه کتاب) روند ثبت نام‌ها در روزهای آخر سرعت گرفت. بر این مبنا، پیش‌بینی می‌شود میزان مشارکت کتابفروشی‌های کشور از طرح پاییزه کتاب، بیشتر از سه طرح قبلی (کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب) باشد.

شرایط مشارکت در طرح پاییزه کتاب و همچنین میزان یارانه‌ای که دولت (وزارت ارشاد) به این طرح اختصاص داده است، همانند طرح تابستانه کتاب است و تخفیف یادشده به میزان 20 درصد برای کتاب‌های حوزه بزرگسال و 25 درصد برای کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان است، اما در این دوره اعضای باشگاه‌های کتابخوانی از تخفیف 50 درصدی برخوردار خواهند بود.

این طرح همزمان با بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 24 آبان ماه تا 24 آذر ماه در کتابفروشی‌های عضو این طرح اجرا می‌شود. مطابق اعلام، کتابفروشی‌هایی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر باشند. همچنین مسئولان اجرای طرح پاییزه کتاب اعلام کرده‌اند که کتب آموزشی، کمک آموزشی، نایاب، افست، فاقد شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب موجود نباشند، مشمول طرح مذکور نخواهند بود.

در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل 20 میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است و خریدار هم می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی عضو طرح «پاییزه کتاب»، آثار مورد نیاز خود را خریداری کند. موسسه خانه کتاب تعهد کرده حداکثر تا یک ماه بعد از پایان طرح با کتابفروشی‌های عضو این طرح تسویه حساب کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها