اولین روستای مجهز به فناوری خورشیدی در واحات البحریه مصر با سقف‌های مجهز به پنل‌های خورشیدی برای 350 سکنه طراحی شده است.
کد خبر: ۹۵۷۷۴۴

به گزارش اینهبیتت، این روستا توسط شرکت KarmBuild، تنها شرکت مصری که در ساختمان‌سازی از فناوری خورشیدی استفاده می‌کند طراحی شده است. در این طراحی از مواد محلی، طبیعی و دوستدار محیط ‌زیست استفاده شده است.

مدیر این شرکت اظهار کرد: پنل‌های خورشیدی جذابیتی نداشته و در ترکیبات معماری کاربرد چندانی ندارند، اما روش ابتکاری مورد استفاده در این روستا متفاوت است. طراحی خاص آن موجب جذب نور خورشید با روشی یکپارچه و خاص شده است. پنل‌های خورشیدی فتوولتائیک نیز موجب زیبایی پشت‌بام و دیوارهای این روستا در صحرا می‌شوند و همچنین دمای منازل روستایی را کنترل می‌کنند. وی در ادامه افزود: این روش، ایده‌ای جدید در معماری محسوب می‌شود، به‌طوری‌که از مسافت دور ساختمان مرتفع و پنل‌های خورشیدی منعکس‌کننده نور خورشید مشاهده نمی‌شوند. این روش نه‌تنها دوستدار محیط‌‌زیست است، بلکه فناوری ساخت‌وساز پایدار همچون روش‌های کاهش مصرف انرژی و استفاده از مواد محلی و طبیعی به میزان 90 درصد در آن مشاهده می‌شود. در این ساختمان‌ها از سنگ ماسه استفاده شده که منبعی طبیعی و باارزش است و ساختاری ماندنی و پایدار ایجاد می‌کند. این روش و مواد مصرفی طبیعی، موجب کاهش هزینه‌های ساخت و همچنین نمایی زیبا و هماهنگ با محیط صحرا شده است. وی اظهار کرد: در این روش تلاش شده، از سبک‌های سنتی و مدرن استفاده شود تا با محیط‌زیست خاص آن هماهنگ شود و مکانی راحت، پایدار و خودکفا در اختیار ساکنان قرار گیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها