سرپرست اداره‌کل محیط‌زیست مازندران با اشاره به این‌که کوخه‌ها یا دام‌های صیادی صیادان بوشهری در استان تخریب شده است، گفت: گرایش صیادان متخلف به شکار این پرندگان به خاطر پول زیادی است که با فروش آن به شیوخ کشورهای عربی به دست می‌آورند.
کد خبر: ۹۵۷۴۴۰

عباسعلی مسعود کیایی درگفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که با شروع مهاجرت و فعالیت پرندگان شکاری در نقاط مختلف استان افراد سودجو و فرصت‌طلب برای صید و خرید و فروش پرندگانی نظیر بالابان، شاهین و بحری، اقدام و با استخدام افراد حرفه‌ای تنوع زیستی کشور را در معرض تهدید قرار می‌دهند، افزود: ماه گذشته صیاد بوشهری و همدستش به اتهام اقدام به صید پرندگان شکاری در پارک ملی پابند توسط ماموران این پارک، دستگیر و در دادگاه به سه سال و سه ماه حبس محکوم شد.

کوچ پرندگان از سیبری به شمال خوزستان

در همین حال، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: کوچ پرندگان مهاجر از سیبری به زیستگاه‌های شمال خوزستان آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، فرهاد قلی‌نژاد افزود: مهاجرت پرندگان به سمت تالاب‌ها، بیشه‌زارها و حاشیه رودخانه‌های شمال خوزستان تا اواسط آبان ادامه دارد و شامل گونه‌های مختلف پرندگان مهاجر از جمله انواع مرغابی، غاز، پرندگان شکاری شامل باکلان (قره‌قاز)، انواع اردک، کشیم و... می‌شود. به گفته او، تعدادی از این پرندگان مهاجر در مسیر کوچ در رودخانه دز و نیز تالاب‌ها و میکروتالاب‌های شمال خوزستان توقف کرده و سپس به تالاب‌های شادگان، هورالعظیم و دیگر آب‌های گرم جنوب خوزستان مهاجرت می‌کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها