jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۵۷۰۹۸   ۲۶ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۲

دختران و پسران جوان با گول خوردن حقوق هنگفت وارد باند فاسد مدلینگ می شدند و از ترس نمی توانستند آن را ترک کنند.

جذب دختران و پسران با دستمزدهای هنگفت به باند فاسد مدلینگ


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رکنا ، مرکز اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: بزرگترین شبکه سازمان یافته مدلینگ و رواج فساد زیرزمینی جنوب شرق کشور که به صورت منطقه ای و کشوری فعالیت می کرد توسط نیروهای تلاشگر اطلاعات سپاه سلمان در زاهدان متلاشی شد.

به گزارش روز یکشنبه سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، پس از ناکامیهای متعدد گروههای معاند نظام از ورود به داخل خاک کشور و انجام عملیات تروریستی، پروژه نفوذ فرهنگی و رخنه به اعتقادات جوانان شیعه و سنی را کلید زدند که در این ارتباط با اجیر کردن تعدادی از افراد خودفروخته قصد داشتند نسبت به یارگیری از میان مردم نیز اقدام کنند.

در این گزارش آمده است: هر چند این شبکه غیرقانونی مدلینگ کاملا به طرز ماهرانه و در پوششهای مختلف فعالیت می کرد اما از دید مردم اصیل و بصیر سیستان و بلوچستان پنهان نماند و گزارشهای مردمی مختلفی به این مرکز ارسال شد که با توجه به اهمیت موضوع و جلوگیری از رخنه فرهنگی دشمنان، عملیاتی کردن بیانات مقام معظم رهبری درباره برخورد شدید با هجمه های فرهنگی و احترام به خواست مردم، بررسی این پرونده به طور ویژه در دستور کار سربازان تلاشگر اطلاعات سپاه سلمان قرار گرفت.

نیروهای اطلاعات سپاه سلمان پس از هماهنگی با مقام قضایی تمامی اعضای این شبکه سازمان یافته مدلینگ را صبح روز 24 مهر دستگیر، احضار و مورد ارشاد قرار دادند. این شبکه مدلینگ با جذب تعدادی از دختران و پسران بطور غیرقانونی و زیرزمینی آنان را اغفال کرده و در حالتهای مختلف از آنها تصویربرداری و خوراک تبلیغاتی برخی از مجلات و شبکه های مجازی مدلینگ بین المللی را تهیه می کرده است.

گردانندگان این شبکه مدلینگ در ابتدا با وعده حقوقهای هنگفت جوانان را جذب خود می کردند اما پس از سوءاستفاده از آنها افراد جذب شده را با تهدید و ارعاب مجبور به همکاری می کردند.

11 نفر از سرشبکه های این گروه که در زاهدان مستقر بودند در عملیات نیروهای مرکز اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

همچنین 50 نفر در این ارتباط احضار و مورد ارشاد قرار گرفتند و سه باب آتلیه زیرزمینی نیز پلمپ شد.

مرکز اطلاعات سپاه اعلام کرد: فراهم کردن فساد و ترویج ابتذال و فحشا در جامعه به خصوص جوانان در شبکه های مجازی و آتلیه های زیر زمینی، رواج مدلینگ و عکاسیهای غیرمجاز و انتشار آن در فضای مجازی در جهت کسب درآمد نامشروع و غیراخلاقی از جمله جرائم این گروه است. تمام صفحات مجازی فعال این شبکه در فضای مجازی مسدود و از دسترس خارج شد.

مرکز اطلاعات سپاه سلمان ضمن هشدار به خانواده ها تاکید کرد: برخی از افراد دستگیر شده این گروه بطور ناخواسته و از روی جهل و ناآگاهی از نوع فعالیت این گروه وارد آن شده بودند که پس از دستگیری متوجه اشتباه خود شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نوذر
-
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
آخی.....طفلكیها!!!
۰
۰
حسین
-
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
كاش یكمم ورود مواد مخدر رو همینطور پیگیری میكردین مدلینگ ضرری نمیرسونه ولی مواد خیلی خانمانسوزه
۰
۰
هموطن
-
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
مرگ بر داعش .
۰
۰
زهرا
-
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
میگن دزد نادون به كاهدون می زنه قضیه این بنده های خداست ، آخه عزیزان من استان سیستان و بلوچستان جای این كاراست ؟؟؟؟ استانی كه 80% مردمش اصلاً نمیدونن پایتخت ایران چه شكلی هست و خیلیهاشون دختراشون و توسن 9-10 سالگی شوهر میدن ، با فقر شدید فرهنگی و مادی .
۰
۰
گلادیاتور
-
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
یه جوری حرف میزنی كه انگار ما تو جنگل های امازون بزرگ شدیم 80% از مردم اینجا تو مسافرت های خارجیشون جاهایی میرن كه شما پایتخت نشینا ارزو دارین تو خواب ببینین
حسین
-
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
جالبه نظرات رو چاپ نمیكنی
۰
۰
ی
-
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
خیلی جالبه كه هیچ نظر برای این خبر درج نشده ؟؟؟ مگه داریم مگه میشه !
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر