رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید که این کشور قصدی برای تاثیر گذاشتن بر روند انتخابات ایالات متحده ندارد.
کد خبر: ۹۵۶۹۰۳

به گزارش فارس، ولادیمیر پوتین همچنین ابراز کرد که واشنگتن برای منحرف کردن اذهان رای‌دهندگان سعی می‌کند تا از دشمنی به‌نام روسیه سخن بگوید. آقای پوتین با این حال ابراز امیدواری کرد که بهبود روابط بین روسیه و ایالات متحده پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا میسر شود. از نظر رئیس‌جمهور روسیه، صحبت از حملات سایبری علیه آمریکا در مبارزات انتخاباتی این کشور توسط روسیه، تلاشی برای منحرف کردن اذهان آمریکایی‌ها از نابسامانی‌های کشورشان است.

رئیس‌جمهور روسیه ضمن اشاره به سخنان جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص احتمال حملات سایبری علیه روسیه نیز تصریح کرد که این اولین‌بار است که مقامات آمریکایی در این سطح، دست داشتن کشورشان در چنین حملاتی را می‌پذیرند.

پوتین که در حاشیه اجلاس کشورهای عضو «بریکس» در هندوستان سخن می‌گفت، تاکید کرد که «روسیه به‌دنبال تقابل با آمریکا نیست اما تصمیم در این خصوص به طرف مقابل بستگی دارد.» پوتین بار دیگر بر تشریک مساعی با دیگر کشورها برای حل بحران سوریه تاکید کرد. رئیس‌جمهور روسیه همچنین گفت که نمی‌داند پس از انتخابات آمریکا چه اتفاقی رخ می‌دهد اما از هر رئیس‌جمهور آمریکایی که بخواهد با روسیه همکاری کند، استقبال خواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها