در پی رای دیوان عالی هند صورت گرفت

دانشجویان ایرانی در آستانه اخراج از هند

دانشجویان ایرانی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های هند در آستانه اخراج و محرومیت از ادامه تحصیل در این کشور قرار دارند.
کد خبر: ۹۵۶۳۰۹
دانشجویان ایرانی در آستانه اخراج از هند

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند با تایید این خبر گفت: با رای دیوان عالی هند همه کرسی های رشته های پزشکی و دندانپزشکی باید از طریق آزمون «نیت» (neet) تکمیل شود و در این حکم این آزمون فقط به دانشجویان هندی اختصاص یافته است.

دکتر سید محمدرضا خلیلی با اشاره به اینکه دانشجویان ایرانی در دانشگاه های ام جی آر چنای، مانیپال ایالت کارناتاکا و دانشگاه پنجاب هند مشغول به تحصیل اند، افزود: در حکم دیوان عالی هند که پس از پذیرش 120 دانشجوی ایرانی صادر شده، نامی از دانشجویان خارجی برده نشده و نحوه پذیرش دانشجویان ایرانی و خارجی در دانشگاه های هند در هاله ای از ابهام قرار دارد بنابراین با صدور این حکم، دانشجویان خارجی ورودی 2016 با مشکل مواجه شده اند.

وی با بیان اینکه تاکنون مکاتبات زیادی از سوی رایزنی علمی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برای لغو این حکم و ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های هند صورت گرفته است گفت به این مکاتبات تاکنون پاسخی داده نشده است و دانشگاه ها هم باید این حکم را اجرا کنند.

رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند تصریح کرد: دانشجویان ایرانی در هند شهریه کامل تحصیل را که حدود 200 تا 300 میلیون تومان است به دانشگاه های هند پرداخت کرده اند و اکنون براساس این حکم دانشجویان باید نام نویسی خود را لغو کنند و شهریه پرداختی خود را پس بگیرند. با این حال دانشگاه های هند اعلام کرده اند از استرداد شهریه کامل، معذور هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
كسرا
-
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۴
۰
۰
آخه جا قحطیه رفتند هند درس بخونن
مرتضی
-
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
هند آموزش بسیار قویی در بیشتر زمینه های پزشكی، فنی و مهندسی داره. در ضمن خیلی هم ارزونه.
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها