رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی حمله جنگنده‌های متجاوز سعودی به سالن برگزاری مراسم سوگواری در صنعا را محکوم کرد.
کد خبر: ۹۵۴۹۶۲
لاریجانی حملات اخیر سعودی‌ها به صنعا را محکوم کرد

به گزارش جام جم آنلاین از خانه ملت، علی لاریجانی با صدور پیامی خطاب به رئیس مجلس نمایندگان جمهوری یمن، حمله جنگنده‌های متجاوز سعودی به سالن برگزاری مراسم سوگواری در صنعا را محکوم کرد و با نمایندگان مردم یمن در مجلس این کشور و خانواده‌های شهدای این حملات ابراز همدردی کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

جناب آقای یحیی علی‌الراعی

رئیس محترم مجلس نمایندگان جمهوری یمن

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بیش از یک سال و نیم از تجاوز نظامی و کشتار و خشونت و بی‌رحمی علیه مردم مظلوم و مقاوم یمن می‌گذرد و بار دیگر جهان در شوک حملات جنگنده‌های متجاوز سعودی به سالن برگزاری مراسم سوگواری در صنعا که منجر به کشته و زخمی شدن صدها نفر غیرنظامی بی‌گناه و بی‌دفاع شد، قرار گرفت و این در حالی است که برخی کشورهای مدعی حقوق بشر و مجامع بین‌المللی همچنان به سکوت و بی‌تفاوتی خود ادامه می‌دهند.

وقت آن رسیده است که وجدان‌های آگاه بشری از خود بپرسند چگونه حاکمان یک کشور با برخورداری از حمایت آمریکا و برخی مدعیان جهانی به خود اجازه می‌دهند به بهانه‌های واهی و خودساخته زیرساخت‌های حیاتی کشوری فقیر را از هوا و زمین و دریا مورد حمله قرار دهند و با نقض فاحش مقررات حقوق بین‌المللی بزرگترین جنایات حقوق بشری را رقم بزنند.

اینجانب ضمن محکومیت شدید این جنایت علیه مردم یمن با جنابعالی، نمایندگان مردم و خانواده‌های شهدای حملات اخیر ابراز همدردی می‌نمایم.

جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد نسبت به انتقال مجروحین و مداوای آنان با هماهنگی سازمان بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر جمهوری یمن اقدامات فوری به عمل آورد.

علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها