jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۵۲۲۶۸   ۱۲ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) انجام شد

افتتاح 170 مسجد و مرکز فرهنگی در مناطق محروم

170 مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان هدیه مقام معظم رهبری در نقاط محروم 25 استان کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش جام‌جم، مراسم افتتاح مساجد و مراسم فرهنگی مذهبی برکت با حضور آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و عارف نوروزی، مدیرعامل بنیاد برکت دیروز در آستانه محرم‌الحرام برگزار شد.

همزمان با برگزاری این مراسم از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس، مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی در استان‌های ایلام، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی نیز به شکل نمادین علاوه بر دیگر مساجد در سراسر کشور افتتاح شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در آغاز این مراسم با اشاره به این‌که فلسفه افتتاح 170 مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی در آغاز ماه محرم، هدیه این مساجد از جانب رهبر معظم انقلاب به مردم مناطق محروم کشور است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری معتقد است تمام اموالی که در اختیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار دارد متعلق به مردم ایران است.

به گفته وی، محور اصلی اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد برکت، اشتغال در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است و تاکنون بیش از 300هزار شغل در این مناطق ایجاد شده است.

مخبر با اشاره به این‌که در اماکن افتتاحی 155 مسجد و 15 مرکز فرهنگی مذهبی وجود دارد، عنوان کرد: از صدر اسلام تاکنون مساجد بهترین پایگاه‌های اسلامی بوده‌اند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با توجه به این‌که بسیاری از این مساجد با درخواست مردم بنا شده‌اند، گفت: این مساجد با مشارکت شهروندان منطقه و در مناطقی که هیچ مسجدی وجود نداشته ساخته شده است و در مکان‌هایی که امکان ساخت مسجد نداشته ایم نیز خانه عالم ساخته‌ایم.

آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم اظهار کرد: تقارن افتتاح 170 مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی با آغاز محرم‌الحرام، معطر شدن این مراسم به نام اباعبدالله الحسین است.

وی افزود: هدف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب رفع محرومیت از همه نقاط کشور است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به حدیث «اگر کسی مسجدی بسازد به اندازه لانه یک پرنده، خداوند در مقابل یک خانه در بهشت برای او می‌سازد» تصریح کرد: اولین بنایی که در دنیا به وجود آمد مسجد بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر