jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۴۸۴۷۱   ۰۳ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

مرد میانسال که همسر 17 ساله خود را به قتل رسانده بود، شش سال پس از جنایت با رضایت اولیای دم آزاد می‌شود. زن نوجوان تصور می‌کرد همسر و مادرش ارتباط پنهانی دارند.

زن 17 ساله قربانی شک به ارتباط داماد و مادرزن

به گزارش جام‌جم، در این پرونده شاهین 43 ساله متهم به قتل همسر 17‌ساله‌اش به‌نام بنفشه است. 23 فروردین سال 89 بنفشه در حالی که با ضربه چاقو مجروح شده بود درخواست کمک کرد. اهالی وقتی خود را به بنفشه رساندند، در حالی که نفس‌های آخرش را می‌کشید، شوهرش را به عنوان ضارب معرفی کرد. بنفشه به بیمارستان منتقل شد اما تلاش پزشکان برای نجات جان او موثر واقع نشد.

با مرگ زن 17 ساله پرونده قتلی پیش روی تیم جنایی تهران گشوده شد. ماموران در تحقیقات خود متوجه شدند، بنفشه سه سال قبل و در حالی که 14 سال بیشتر نداشت با مردی 40 ساله ازدواج کرده بود. بعد از گذشت مدتی بنفشه به ارتباط شاهین و مادر خود مشکوک شده و این شروع اختلافات آنها شد. زن نوجوان و شوهرش بعد از این درگیری‌ها تصمیم گرفتند بدون طلاق، جدا از هم زندگی کنند.

تحقیقات برای دستگیری شاهین ادامه داشت تا این که یک ماه بعد او در تاکستان شناسایی و دستگیر شد. متهم در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: به خاطر سوءظن همسرش این قتل را مرتکب شده است.

پس از تکمیل تحقیقات، شاهین در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. شاهین در این جلسه منکر اتهاماتش شد و گفت: سه سال قبل از این که با بنفشه آشنا شوم، از فیلیپین زنی را به ایران آورده بودم و در تهران از او نگهداری می‌کردم. البته من این کار را فقط به دلیل ثوابش انجام می‌دادم تا این که با مادر بنفشه آشنا شدم. از آنجا که نمی‌توانستم با زن فیلیپینی ازدواج کنم، به مادر بنفشه گفتم دختری ایرانی را برایم پیدا کند و او هم به من گفت بنفشه دخترش مورد مناسبی است. به خواستگاری بنفشه رفتم و با او ازدواج کردم. وقتی بنفشه زن من شد، 14 سال بیشتر نداشت. زندگی‌ام را که با او شروع کردم متوجه شدم او خیلی بچه است و هیچ چیز از زندگی مشترک نمی‌داند و معنی بعضی مسائل را درک نمی‌کند. همسرم به جای این که اشتباه هایش را بپذیرد به من تهمت می‌زد که با مادرش رابطه دارم، در حالی‌که این‌طور نبود. ما در این سال‌ها صاحب یک فرزند شدیم. با این حال ادامه این زندگی فایده‌ای نداشت. من حق‌ و حقوق بنفشه را دادم و قرار شد از هم جدا شویم. خانه‌ای برایش اجاره کرده بودم البته هنوز از هم طلاق نگرفته ‌بودیم. بچه را هم خودم بردم. روز حادثه با من تماس گرفت و گفت می‌خواهد بچه را ببیند و چند روزی با فرزند‌مان باشد. من هم قبول کردم و بچه را به تهران آوردم. بچه را به بنفشه دادم و دوباره به تاکستان برگشتم. سر شب بود که بنفشه تماس گرفت و گفت دیگر حوصله بچه را ندارد و از من خواست او را تحویل بگیرم. من هم دوباره به تهران آمدم. بچه را از او گرفتم و برگشتم. نزدیک تاکستان بودم که خانواده بنفشه خبر دادند او کشته شده‌ است.

مادر بنفشه هم در دفاع از اتهامش گفت: من رابطه‌ای با دامادم نداشتم. چون شوهرم بدبین بود از او جدا شدم. شوهرم همیشه به من تهمت می‌زد به همین خاطر بنفشه گمان می‌کرد من با دامادم در ارتباط هستم.

قضات دادگاه پس از رسیدگی به پرونده، شاهین را به درخواست پدر همسرش به قصاص و شلاق محکوم کردند. مادر بنفشه هم به سه سال زندان و 99ضربه شلاق محکوم شد.

حکم در شعبه 27دیوان عالی کشور مهر تائید خورده بود که شاهین توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را کسب کند.

به این ترتیب در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه و طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی به شش سال و پنج ماه زندان محکوم شد. این مرد پس از صدور رای، نامه تسلیم به رای را به دادگاه ارائه کرد و بزودی آزاد می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
پس چرا مادره زندان شد
۰
۰
محمد
-
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
اخرش كی دختره رو كشته
برادر گیجعلی
-
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
اگه مادر زنه بیگناه بوده چرا به زندان و شلاق محكوم شده ؟؟؟
۰
۰
شیدا
-
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
خب معلومه زنه دروغ میگه انقد پلید بوده كه هم شوهرش هم دخترش بهش شك نداشتن مطمئن بودن ازكارای كثیفش.زنیكه فكركرده قاضی گول حرفاشو میخوره.
۰
۰
خالی بند زمان
-
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
لطفاً دقت كنید ... برای ثواب زنی رو از فیلیپین به ایران آورده بوده !!!!!!!!
۰
۰
اسمال دسمال
-
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
به نظر من بخاطر كارهای ثوابی كه شاهین انجام داده بود !!! از مرگ رهایی یافت !!
۰
۰
نود و نه ضربه شلاق خورده
-
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
هورا به زودی یه همچین آدم خیری (استاد! شاهین) به آغوش جامعه بر می گرده ومیتونه به باقی كارهای ثوابش برسه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر