jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۴۵۰۶۲ ۲۴ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در حالی که هنوز تنش‌های به وجود آمده بر سر ورود غیرقانونی ملوانان آمریکایی به آب‌های ایران، تقابل قایق‌های ایرانی با ناوهای آمریکایی و... به‌طور کامل پایان نیافته، فاکس نیوز از پرواز دو فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا در نزدیکی آب‌های ایران و واکنش جدی به آن خبر‌داده است.

به گزارش مهر، به گفته مقامات نظامی آمریکا، دو هواپیمای شناسایی «پی ـ 8 پوسیدون» با 9 سرنشین و «ای پی ـ3 اریس» با حدود 24 سرنشین در 13 مایلی سواحل ایران در نزدیکی تنگه هرمز و دریای عمان در حال پرواز بوده‌اند که با هشدار نیروهای ایرانی مواجه شده‌اند. براساس قوانین بین‌المللی دریایی (حقوق دریاها) سواحل ایران همانند سواحل تمام کشورها تا 12 مایل ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر