jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۴۴۷۰۱ ۲۳ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۳

به ادعای مقامات دفاعی آمریکا نیروی دریایی ایران تهدید کرد دو هواپیمای جاسوسی آمریکا در خلیج فارس را ساقط می‌کند.

تهدید تهران برای ساقط کردن هواپیماهای جاسوسی آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، سه مقام ارشد دفاعی آمریکا در ادعایی واهی به شبکه فاکس نیوز گفتند: در آخرین تنش‌های نظامی تهران و واشینگتن در خاورمیانه، ایران روز شنبه تهدید کرد دو هواپیمای جاسوسی نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس که در نزدیکی قلمروی این کشور در حال پرواز بودند را ساقط خواهد کرد.

بر اساس ادعاهای این مقامات دفاعی آمریکا روز شنبه 10 سپتامبر ( 20 شهریورماه) یک هواپیمای «پی-8 پسیدن» با 9 سرنشین و یک هواپیمای «ای پی -3 اِریرز» نیروی دریایی آمریکا با 24 سرنشین در یک عملیات شناسایی به 13 مایلی (21 کیلومتری) سواحل ایران در تنگه هرمز و دریای عمان نزدیک شدند و از سوی ایران اخطار دریافت کردند.

این منابع تاکید کردند در هنگام انجام ماموریت این دو هواپیما، نیروهای نظامی ایران به آنها هشدار دادند یا مسیر خود را تغییر دهند و یا خطر ساقط شدن را بپذیرند.

یکی از این مقامات در لفاظی‌های خود به فاکس نیوز می‌گوید: رفتار ایرانی‌ها غیرحرفه‌ای است.

ادعاهای مقامات آمریکایی درحالی مطرح می‌شود که ناوهای این کشور با ورود به خلیج فارس خود باعث تشدید تنش‌ها در این منطقه شده‌اند.

قایق‌های نظامی این کشور بارها به قلمروی آبی ایران نزدیک و هر بار با پاسخ محکم نیروی دریایی کشورمان مواجه شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر