jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۴۳۴   ۱۰ خرداد ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۲

سیدمحمد خاتمی رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: منشور اصلاحات را ملت ایران با رای خود تعیین کرده است و این اصلاحات چیزی جز اجرای درست قانون اساسی نیست خاتمی در نشست مشترک هیات دولت و نمایندگان مجلس در صحن مجلس گفت : اصلاحات برای ما هیچ ابهامی ندارد

آنچه مردم در دوم خرداد به آن رای می دادند، امری روشن بود، هرچند تفصیل آن مشخص نبود وی افزود: ممکن است از اصلاحات نیز همانند دین و انقلاب ، برداشت های ناصوابی صورت گرفته باشداما اصلاحات مورد نظر چیزی جز تامین مطالبات بحق مردم در زمینه اجرای کامل اصول قانون اساسی و ایجاد امنیت برای تمامی شهروندان کشور نیست . رئیس جمهوری "ایجاد اشتغال " را از فوری ترین ، اساسی ترین و اولی ترین نیازهای جامعه خواند که امری فراتر از اصلاحات و ماقبل آن است و چپ و راست نمی شناسد. خاتمی با اشاره به اظهارات نمایندگان فراکسیون های مختلف مجلس اظهار کرد: در تمام این بیانات ، اصول و موازین مشترکی وجود دارد و باید با شناخت این اصول مشترک ، حول آنها متحد شویم وی تاکید کرد: نباید به خاطر مسائل جناحی و سیاسی ، جو جامعه را متشنج کنیم و با ارائه فضایی تیره و تار از آن ، همه چیز را خراب نشان دهیم رئیس جمهوری همچنین وظیفه رئیس جمهوری را در امر نظارت بر اجرای قانون اساسی ، فراتر از اداره قوه مجریه توسط وی خواند و گفت : متاسفانه ، این مسوولیت ، در کشور ما ضمانت اجرا ندارد و برخی قوا و نهادها در برابر تذکرها و اخطارهای رئیس جمهوری در زمینه ا جرای قانون اساسی ، حتی حاضر به پاسخگویی درست نیستند رئیس جمهوری ، انتقاد کردن را حق جامعه و نهادها دانست و با تاکید بر این که ضوابط و حدود انتقاد را قانون مشخص کرده است ، گفت : چطور است که تضعیف و اهانت به مجلس "سکه شاه عباسی" می شود؛ اما در همان زمان، انتقاد از دیگر قوا و نهادهای کشور، تضعیف نظام قلمداد می گردد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر