jamejamonline
استان ها خراسان رضوی کد خبر: ۹۴۰۸۷۴   ۱۳ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۹:۲۵

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی خبر داد:

انهدام باند حرفه ای برداشت های غیرمجاز اینترنتی +عکس

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی جاسوس افزار رایانه ای جدید و انهدام باند حرفه ای برداشت های غیرمجاز اینترنتی در مشهد خبر داد.

انهدام باند حرفه ای برداشت های غیرمجاز اینترنتی +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جواد جهانشیری گفت: اواسط مردادماه سال جاری 11 فقره شکایت مبنی بر برداشت غیر مجاز اینترنتی به مبلغ 400 میلیون ریال طی دو روز متوالی به پلیس فتا گزارش شد.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکیان و تشابه در نوع برداشت های غیرمجاز از مالباختگان، تیم ویژه ای از کارشناسان پلیس فتا مسئول رسیدگی به موضوع شد.

سرهنگ جهانشیری افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از یک سری تحقیقات فنی در فضای سایبر یکی از عاملان کلاهبرداری را که قصد سفر به خارج از کشور را داشت شناسایی و ماموران وی را در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دستگیر کردند.

وی ادامه داد: متهم 38 ساله که دارای تحصیلات دیپلم است در بازجویی های پلیس به برداشت های غیرمجاز اینترنتی با همدستی یک دانشجو 26 ساله در رشته معماری اعتراف کرد که با اطلاعات به دست آمده کارشناسان، همدست وی را با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.

سرهنگ جهانشیری تصریح کرد: در ادامه تحقیقات متهمان به همدستی هکری 18 ساله که جاسوس افزار را در اختیار آنها قرار داده و این افراد با نصب در تعدادی از کافی نت ها اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان می کردند، معترف شدند.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با اشاره به دستگیری متهم ردیف سوم عنوان کرد: این هکر 18 ساله در بازجویی های صورت گرفته به جرم خود با اغفال از سوی متهم ردیف اول که از بستگان وی است اعتراف و اعلام کرد که کد نویسی برنامه «جاسوس افزار کیلاگر» را به عهده داشته و متهم ردیف اول با مظلوم نمایی و اینکه به چند نفر بدهکار است شماره حساب را از من درخواست کرد که من هم با دلسوزی کد برنامه جاسوس افزار را به وی و دیگر همدستش دادم.سرهنگ جهانشیری با اشاره به ادامه تحقیقات از این سه متهم که 300 شماره حساب بانکی را با این جاسوس افزار به دست آورده بودند به متصدیان کافی نت ها و کاربران اینترنتی توصیه کرد:
کافی نت داران و نت سراهای محترم مراقب باشند که به توصیه های پلیس فتا عمل کرده که یکی از مهمترین آنها بسته بودن پورت usb و نصب نرم افزار دیپ فریز بوده که اگر هم برنامه ای نصب شد به محض راه اندازی مجدد کامپیوتر، مانع سوء استفاده افراد سودجو شوند و هرگونه برنامه نصب شده ای هم پاک خواهد شد.

شهروندان هم مراقب باشند که مبادلات بانکی مالی خود را از کافی نت ها و نت سراها و مکان های دارای wifi عمومی انجام ندهند و در صورت اجبار و مراجعه به کافی نت و انجام مبادله بانکی مالی، پس از انجام کار بلافاصله به خود پرداز بانک مربوطه مراجعه و رمز دوم خود را تغییر دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: