'نادیا مراد' یک دختر 21 ساله ایزدی بازمانده از حمله گروه تروریستی داعش به روستای 'کوچو' در عراق، خواستار ارجاع پرونده جنایات داعش توسط شورای امنیت سازمان ملل به دادگاه جنایی بین المللی و پیگرد قانونی تروریست ها شد.
کد خبر: ۹۳۶۳۸۷
درخواست دختر 21 ساله که برده داعش بود+عکس

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا، این دختر ایزدی که به عنوان برده در دست داعشی ها چرخیده است سال گذشته طی سخنانی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل در باره برده داری داعش و ظلم و ستم آنان به زنان و کودکان، اعضای این شورا را به گریه انداخت.
وی قرار است امروز سه شنبه با 'مالکوم ترنبول' نخست وزیر و 'جولی بیشاپ' وزیر امور خارجه استرالیا صحبت کند و گفت که قصد دارد از آنها بپرسد به اقدام علیه داعش به اتهام حمله به ایزدی ها و نسل کشی دست می زنند.
همه مردان روستای 'نادیا مراد' قتل عام شدند از جمله 6 برادر و مادرش، و تمام زنان و کودکان به بردگی گرفته شدند.
نادیا، خریداری و چندین بار به عنوان برده جنسی توسط گروه تروریستی داعش به فروش رسید.
به نوشته روز سه شنبه تارنمای 'ای.بی.سی'، نادیا مراد، گفت: در نخستین روز حمله به روستا در سال 2014 میلادی بیش از چهار هزار نفر کشته شده و بیش از 6 هزار زن و کودک به بردگی گرفته شدند.
وی گفت: بسیار سخت است که از احساسم و رنج هایم در دورانی که برده بودم به شما بگوییم. اینکه چگونه آنها ما را می فروختند، مورد تجاوز قرار می دادند و یا چگونه ما را مورد آزار جسمی قرار می دادند.
وی معتقد است: این تنها در مورد من نیست، در مورد کل جامعه انجام شد. این یک پویشی برای از بین بردن ایزدی ها از سطح زمین بود.
نادیا مراد با اشاره به اینکه در دیدار با ترنبول و بیشاپ پیامی را ارائه می کند که طی 7 ماه به تمام رهبران جهان داده است، گفت: من به آنها می گویم نسل کشی ایزدی ها را به رسمیت بشناسند.
وی تاکید کرد در دو سال گذشته پس از حمله به روستایش در عراق توسط داعش هیچ اقدام جدی از سوی رهبران جهان برای مقابله با مشکل داعش انجام نشده است و از این روش انتقاد کرد.
وی گفت: جهانیان باید در مرحله نخست منبع مالی تروریسم را قطع کنند و مبارزه به لحاظ ایدئولوژیک نیز انجام شود و تنها این مقابله نباید نظامی باشد. در غیر این صورت این یک سازمان بسیار خطرناک برای جهان و بشریت خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
عبدالرسول
-
۱۴:۱۷ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
متاسفانه وضعیت ما كارگران نیز خیلی بدتر است دوست وهمرزم حقیر كه ایثارگر است شغلش كارگری است و ...از رفتار داعش با ما نگویید خودم ایثارگرم و رسانه ها از ظلم نسبت به ما با خبرند اما سكوت كردند . بنیاد شهید وامور ایثارگران هیچ سرویسی به ما نمی دهد وفقط قربان صدقه عده ای خاص میرود
كورش
-
۱۸:۰۷ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۵
بابا دست بردار خودت را با ان بنده خدا مقایسه نكن ....به ناموس شما خدای نكرده .....
...ایرانی...
-
۰۴:۱۹ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۵
ظاهرا حضرت عالی ایثار گر نیستی. لطفا ارزش این كلمه رو پایین نیار. شما طلبكار هستی نه ایثار گر. خدایا منو ببخش كه این حرف رو به زبون میارم اما مجبورم بگم تا ارزش همرزمانم رو پایین نیارن. دوست عزیز ما بدهكار این مرز و بوم و شهدای عزیزمون هستیم نه طلبكار. لطفا خودتو كه تمنای مال و مكنت داری به ما نچسبون
روح الله
-
۱۷:۳۶ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
بنده خدا رفته یك جایی داره این حرفارو میگه كه دقیقا اون مكان داره از داعش همه جور پشتیبانی رو میكنه

نیازمندی ها