jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۲۷۴۶   ۲۵ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

جمال شورجه، کارگردان سینما و فیلم‌هایی چون عملیات کرکوک، 33 روز و حماسه مجنون، بتازگی در اظهارنظری درباره موانع ساخت فیلم امام رضا(ع) گفت که عزم جدی در این زمینه وجود ندارد.

این کارگردان و تهیه‌کننده آثار دفاع مقدس سینما و تلویزیون، درباره دستور و سفارش وزیر ارشاد مبنی بر ساخت یک اثر سینمایی با موضوع امام رضا(ع) توضیح داد: اگر ایشان سفارش و دستور به ساخت چنین اثر فاخری داده‌اند، نشان‌دهنده اهمیت این موضوع و توجه شخص وزیر به آن است، اما صرف عمل دستور دادن و سفارش کردن کافی نیست، بلکه باید بودجه و شرایط ساخت این‌گونه آثار مهیا شود. او ادامه داد: ایشان باید شخصا پیگیر باشد تا بودجه چنین اثری که کم هم نیست، فراهم شود. جناب وزیر و معاونت سینمایی باید برای فراهم کردن شرایط ساخت فیلم اقدام کنند. این‌گونه نیست که تا گفتند یک هفته بعد کار کلید بخورد. ضمن این‌که علاوه بر بودجه، مسائل کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی هم مطرح است. شورجه درخصوص موانع ساخت آثار سینمایی با محوریت زندگی ائمه معصومین(ع) هم گفت: به‌ طور قطع ساخت یک اثر فاخر مذهبی که در شأن ائمه معصومین باشد بودجه و امکانات خاص خود را می‌خواهد که باید فراهم شود. سفارش به یک نویسنده و فیلمنامه‌نویس، تعیین تاریخی یا داستانی بودن فیلم و پیدا کردن کارگردان واجد شرایط از مواردی است که باید در نظر گرفته شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر