jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۹۳۲۴۸۳   ۲۴ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۷

سخنگوی وزارت کشور گفت: سیاست های کلی انتخابات که در مجمع تشخیص مصلحت نظام نهایی شد و خدمت رهبری فرستاده شده مدنظر ما قرار گرفته است و منتظرابلاغ آنها هستیم تا همه موضوعات نهایی شده و سیر جریان لایحه قانون جامع انتخابات را پیگیری کنیم.

لایحه قانون جامع انتخابات نهایی شد/ استاندار زنجان به زودی معرفی می شود

سلمان سامانی در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین، درباره آخرین وضعیت لایحه قانون جامع انتخابات در وزارت کشور گفت: در وزارت کشور براساس تجربیات موجود، استفاده از نظرات نخبگان ،تعامل با شورای نگهبان و متخصصانی که در مرکز پژوهش ها هستند،همچنین با توجه به سوابق انتخاباتی دوره های گذشته و مطالعه انتخاباتی بر قوانین انتخاباتی سایر کشورها سندی در وزارت کشور آماده شد.

وی افزود: همزمان با آن، سیاست های کلی انتخابات که در مجمع تشخیص مصلحت نظام نهایی شد و خدمت رهبری فرستاده شده مدنظر ما قرار گرفته است و منتظرابلاغ آنها هستیم تا همه موضوعات نهایی شده و سیر جریان لایحه را پیگیری کنیم.

سامانی در مورد زمان دقیق ارایه لایحه قانون جامع انتخابات در وزارت کشور تصریح کرد: آنچه در این زمینه مربوط به وزارت کشورمی شود نهایی شده است.

سخنگوی وزارت کشور در مورد گزینه وزارت کشور برای استانداری زنجان نیز گفت: انتخاب این استاندار در مراحل پایانی است.

براساس گزارش خبرگزاری ها،صادقی که از نیروهای بومی استان زنجان به‌شمار می‌رود گویا با وجود عدم تمایل برای قبول این سمت، از طرف برخی از چهره‌ها و نمایندگان ادوار گذشته و کنونی استان مورد استقبال قرار گرفته است.

نام‌هایی از جمله حمیدرضا شهبازی، نصرالله ابراهیمی، علیرضا منادی و داوود کرمی به‌عنوان گزینه‌های احتمالی مطرح بوده‌اند؛ با این وجود اضافه‌شدن نام دیگر به جمع گزینه‌های احتمالی دور از ذهن نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر