دادستان کل کشور با بیان اینکه کارگروهی که به منظور بررسی فیش‌های حقوقی تشکیل شده، کارشان را به صورت جدی پیگیری می‌کنند، گفت: البته کار گسترده است و باید مبانی قانونی و مصوباتی که دستگاه‌های دیگر داشته‌اند بررسی شود و آنجایی که پولی به ناحق گرفته باشند به بیت المال برخواهد گشت.
کد خبر: ۹۳۱۰۲۰
کارگروه بررسی فیش‌های حقوقی به صورت جدی پیگیر است/ لیستی 1600 نفره درباره حقوق مدیران گرفته ایم

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور ضمن تبریک دهه مبارکه کرامت گفت: آغاز این دهه مصادف با میلاد خجسته کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و پایان آن مصادف با میلاد پربرکت و خجسته برادر گرانقدر ایشان حضرت امام رضا(ع) است که همه خیرات و برکاتی که بر این ملت و کشورنازل می شود به برکت وجود این امام بزرگوار است.

وی افزود: امام رضا (ع) می فرمایند عبادت و بندگی خدا به نماز و روزه زیاد گزاردن نیست بلکه عبادت حقیقی و مطلوب این است که انسان پایه های اصلی سعادت خویش را تفکر در مورد خداوند متعال قرار دهد آنچه که امتیاز انسان از سایر موجودات است نعمت عقل و تفکر است چه بسا نماز گزارانی که از نمازشان جز خم و راست شدن و از روزه داریشان جز گرسنگی نمی کشند چرا که عبادت آنها فاقد معرفت است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: خداوند در روایات بشر را از تفکر از امور آتی، ملموس و محسوس به تفکر در مورد مبدا عالم هستی دعوت می کند و می گوید در مسائلی که در زندگی به صورت ملموس با آنها مواجه هستید تفکر کنید و از تفکر در خلفت آفرینش،‌گردش خورشید،‌ماه و زمین و ستارگان و رویش گیاهان و اساس نزول اسلام و کتب وهدایت انبیا پایه های ایمانتان را قوی تر کنید که اساس نزول اسلام پیدا کردن راه صحیح زندگی است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری خاطر نشان کرد: ما می توانیم با تفکر بر پایه های اعتقادمان بیفزاییم و به نوعی از مشکلاتی که در جامعه با آن مواجه هستیم دور شویم،‌ریشه همه حرام خواریها، خیانتها و ظلم هایی که بشر مرتکب می شود در بی اعتقادی است اگر کسی ایمان داشته باشد هر گز به حقوق دیگران و اموال بیت المال تجاوز نمی کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آقای ‌بختیاری در سمت معاونت سیاسی امنیتی دادستان کل کشور خدمات ارزشمندی را به مجموعه دادستانی کل کشور وسایر بخشهای مرتبط با معاونت انجام داد از بابت اینکه هر پست و مقامی ابتدا و انتهایی دارد بحمدالله انتهای مسئولیت وی به نحوی به پایان رسید که قطعا همه ما برای این امر غبطه می خوریم و آن توفیقی است که وی در جوار امام ثامن الحجج (ع) مدال خدمت به آستان قدس را در سینه داشته باشند،‌شاید عنایات علی ابن موسی الرضا (ع) نیز شامل حال وی شده است که مراسم تودیع و معارفه در دهه کرامت اتفاق افتاد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به معارفه معاونت سیاسی امنیتی دادستانی کل کشور گفت: اقای رحیمی از چهره های شناخته شده ای هستند و سالهای سال در پست های قضایی خدمت کرده اند و مدتی در مجلس شورای اسلامی فعالیت داشته اند و به اعتقاد بنده ساختار مجلس و وظایفی که بر عهده نماینده است عرصه و زمینه مناسبی برای کسب اطلاعات است، خود بنده حدود 12 سال ارتباط تنگاتنگی با نمایندگان مجلس داشتم و انسان در مجلس از نظر توجه به جزئیات و مسائل کشور اطلاعات زیادی به دست می آورد و برای کسب تجربه و دانش اجتماعی جایی مناسب تر از مجلس سراغ ندارم.

وی ادامه داد: آقای رحیمی به مدت 4 سال نیز در سمت ریاست دیوان محاسبات انجام وظیفه کردند وفعالیت در این عرصه ها دانش و بینش انسان را عمیق تر می کند بنابراین وی تجربه خوبی در این زمینه دارد به همین دلیل پس از پایان خدمت اقای رحیمی در دیوان محاسبات بنده به دنبال این بودم که با توجه به جامعیتی که در سوابق وی وجود دارد پیشنهاد معاونت سیاسی امنیتی دادستانی کل کشور را به ایشان بدهم بنابراین خدمت ریاست قوه قضائیه این موضوع را مطرح کردم و ایشان نیز این مسئله را پذیرفتند و امروز این معارفه به صورت رسمی انجام شد و امیدواریم با آشنایی و تخصصی که معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل نسبت به مسائل بین المللی دارند همکاران به عنوان دستهای قوی و توانمند با وی همکاری لازم را داشته باشند.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: آقای ذبحی نیز در معاونت قضایی دادستان کل از زمان آیت الله دری نجف آبادی زحمات و تلاشهای قابل توجهی داشتند و در برهه ای که بحث پرونده های مرتبط با مواد مخدر مطرح بود زحمات زیادی کشیده و تجربیات زیادی کسب کردند و امیدوارم این تغییر سمت و جابجایی به آن معنا نباشد از تجربیات وی استفاده نکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری خاطر نشان کرد: تقدیر و تشکر از زحمات همکاران قطعا شکر نعمت الهی است که در مسیر خدمت به مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران و شهدای عزیز و ولایت امر در تلاش هستند و انجام وظیفه می کنند.

دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بحث فیش های حقوق های نجومی گفت: در کارگروهی که به منظور بررسی فیش های حقوقی مقرر گردیده به صورت جدی پیگیر این موضوع هستیم. لیست های مختلفی از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و ... دریافت کردیم. لیستی 1600 نفره ای گرفته ایم که از این افراد تعداد زیادی نیستند که حقوق آنچنانی می گیرند آنطور که در مسئله فیش های حقوقی اشاره شد مدیران ما آنقدر فاسد نیستند و در بخش قابل توجهی از حقوق ها مبانی قانونی و مصوباتی وجود دارد که در آن ولنگاری بوده است اما همین مقدار کم هم در نظام جمهوری اسلامی ایران پذیرفته نیست؛ چراکه نظام ما مبتنی بر مبنای دینی و قرآنی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام مظلومی است؛ از دشمنانی که در راس آن آمریکا و جهان استکبار است تا بعضی از کسانی که دورن هستند و لباس دشمن نپوشیده اند اما عمل آن ها ضربه هایی به نظام می زند به جمهوری اسلامی ایران ظلم و ستم روا داشته می شود.

دادستان کل کشور در پایان یادآور شد: کارگروهی که به منظور بررسی فیش های حقوقی تشکیل شده، کارشان را به صورت جدی پیگیری می کنند ؛ اما کار گسترده است و احتیاج است که هم مبانی قانونی و هم مصوباتی که دستگاه های دیگر داشته اند بررسی شود و آنجایی که پولی به ناحق گرفته باشند به بیت المال برخواهد گشت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
نرم افزار موبایل
-
۱۲:۴۲ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
امیدوارم
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها