jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۹۸۰۳   ۱۸ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس شورای شهر تهران در نشست خبری روز گذشته خود از برنامه ششم توسعه انتقاد کرد و نسبت به فشل شدن مدیریت شهری در این برنامه هشدار داد.

به گزارش جام‌جم، مهدی چمران با بیان این‌که در تمام برنامه ششم حتی یک بند و یک اشاره به شوراها نشده است، گفت: در برنامه‌های قبلی حداقل درباره مدیریت واحد و یکپارچه شهری و واگذاری تصدیگری به شهرداری‌ها نکاتی بیان شده بود.

چمران تاکید کرد: با اجرایی شدن برنامه ششم، عملا مدیریت شهری و شهرداری‌های کشور فشل می‌شود، چراکه مهم‌ترین درآمد پایدار آنها که به طور مستقیم دریافت می‌کردند، از آنها گرفته و به خزانه دولت واریز می‌شود و دوباره بیرون آمدن این بودجه از خزانه کار دشواری است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: مغایرت قانونی دیگری هم در برنامه ششم توسعه وجود دارد، زیرا براساس قانون عوارض یک شهر نمی‌تواند در شهر دیگر هزینه شود و این مساله خلاف قانون است. چمران پیشنهاد کرد، وزیری در دولت برای امور شهرداری‌ها و شورا‌ها در نظر بگیرند تا به مدیریت شهری توجه بیشتری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر