jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۲۹۵۶۷   ۱۷ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۲:۰۴

طرح کاهش (کنترل آلودگی هوای شهر تهران ) که قرار بود از اول شهریورماه به اجرادرآید همچنان منتظر ابلاغ مصوبه آن از وی وزارت کشور است.

طرح جدید کاهش آلودگی هوای تهران در انتظار مصوبه وزارت کشور

براساس اطلاعاتی که از سوی یک منبع آگاه در اختیار خبرنگار جام جم آنلاین قرار گرفت ،بنا بر این بود که اول شهریورفاز اول طرح کاهش (کنترل آلودگی هوای شهر) به مورد اجرا گذاشته شود که با توجه به عدم ابلاغ آن از سوی وزارت کشور بنظر می رسد تاخیر در ابلاغ این مصوبه که قبلا در شورای عالی ترافیک به تصویب رسیده است اجرای این طراح را به تاخیر بیندازد.

کارشناسان ترافیک معتقدند که این طرح راه‌حلی روشن و تجربه شده در برابر طرح زوج و فرد است، که طبق آن ترافیک و آلودگی هوا بر مبنای آلایندگی خودروها کنترل خواهد شدو نه شماره پلاک زوج و فرد. اما مهم‌ترین بخش اجرای طرح کاهش، گرفتن معاینه فنی است. بدین‌ترتیب اگر خودروی شما انژکتوری باشد، می‌توانید سال نخست طرح کاهش را بدون دغدغه بگذرانید.

در همین رابطه مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران پیشتر گفته بود: طرح کاهش، طرح سیاستگذاری آلودگی هواست و کمک به پالایش ناوگان شهر می‌کند که به‌ تدریج خودروهای آلاینده خارج و خودروهای پاک‌تر وارد شهر شوند. مطالعات طرح‌های LEZ در همه دنیا انجام شده و نشان می‌دهد با پالایش ناوگان شهری، کیفیت هوا روز‌به‌روز بهتر می‌شود. وحید حسینی تاکید کرد: اگر طرح کاهش در تهران اجرا شود، با استناد به بانک اطلاعات خودروهای زرد و قرمز، در شرایطی که هوا در وضعیت هشدار قرار می‌گیرد، امکان مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق برای کاهش آلاینده‌ها و اعمال سیاست‌های درست ترافیکی وجود خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سعید
-
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
مستندثریا تلویزیون نشون دادفردمخترعی كه ایرانی بود وكارش دراروپا برقی كردن خودروهابود نامه ای به وزارای محیط زیست نوشت,اوناگفتن جنین برنامه ای دردستور كار نداریم موتورسیكلتهاهم كه پنج برابر الودگی دارن وبه منظوركاهش الودگی هوا وصوت برقی نمیكنن!اب دركوزه وماتشنه لبان میگردیم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر