jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۸۹۴۸   ۱۶ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که نمره درس تربیت بدنی واقعی‌تر می‌شود، گفت: مدیران مدارس باید از معلم بخواهند که برای تدریس این درس، جدیت به خرج دهد سپس ارزشیابی شود تا در نهایت نمرات تربیت بدنی حقیقی و واقعی باشد.

به گزارش فارس، حسین بابویی افزود: اگر دانش‌آموزی نمره درس تربیت بدنی را 20 می‌گیرد، باید به معنای آن باشد که او در حوزه فنی، جسمانی و فکری مشکلی ندارد.

وی عنوان کرد: یکی از کمبود‌هایی که همواره در حوزه تربیت بدنی وجود داشته، موضوع آموزش سر فصل‌های تربیت‌بدنی است. اکنون 33 هزار معلم ورزش و 3000 فضای ورزشی در آموزش و پرورش وجود دارد که براساس قانون، دو ساعت درس تربیت بدنی در هفته باید تدریس شود.

بابویی خاطرنشان کرد: مدیران مدارس، معلمان، دانش‌آموزان و حتی اولیا، درس تربیت‌بدنی را بیشتر مورد توجه قرار دهند تا جدیت خاصی ایجاد شود. باید به زنگ و الزامات درس تربیت بدنی توجه بیشتری شود، زیرا در این زنگ دانش‌آموزان اجتماعی‌تر می‌شوند و کار گروهی را تجربه می‌کنند.

وی تصریح کرد: مدیران مدارس باید حیاط مدارس را برای ورزش دانش‌آموزان ایمن‌سازی کنند، همان‌طور که آزمایشگاه را برای سایر دروس تجهیز می‌کنند.

مدیرکل تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با تدریس درس تربیت بدنی است که معلم می‌تواند در خصوص وضعیت جسمانی مثل چاقی دانش‌آموزان، بررسی کند و در این شرایط، اگر دانش‌آموزی دارای مشکلات جسمی باشد، این موضوع مغفول نمی‌ماند.

وی افزود: باید به سمتی برویم که مدیران مدارس پای کار بیایند و بیشتر از قبل نسبت به درس تربیت بدنی کمک کنند تا این درس جایگاه واقعی خودش را پیدا کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر