jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۹۲۸۲۷۴   ۱۳ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۰

دو شمشیرباز المپیکی به همراه تنها نماینده شنای کشور در المپیک 2016 بامداد امروز عازم ریو شدند.

جوان‌ترین ورزشکار کاروان ایران و شمشیربازان عازم ریو شد

به گزارش جام جم آنلاین ، آریا نسیمی شاد با ۱۶ سال سن،‌ جوان ترین فرد اعزامی کاروان ایران است که سهمیه حضور در ماده ۲۰۰ متر قورباغه المپیک را از طریق وایلد کارت کسب کرد.

او پیش از این رکورد ملی ماده ۲۰۰ متر قورباغه بزرگسالان را با زمان دو دقیقه و ۱۸ ثانیه و ۸۸ صدم ثانیه به نام خود ثبت کرده است. شناگر جوان مشهدی، رأس ساعت ۵:۰۰ صبح امروز (چهارشنبه) از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) سفر خود را برای حضور در معتبرترین مسابقه ورزشی جهان آغاز کرد.

همچنین تیم ملی شمشیربازی ایران با ترکیب مجتب عابدینی و علی پاکدامن نیز بامداد امروز راهی برزیل شدند. در آخرین رده بندی فدراسوین جهانی شمشیربازی، عابدینی در رده پانزدهم و پاکدامن در رده بیست و یکم قرار دارند. عابدینی و پاکدامن در دور مقدماتی سابر انفرادی چهارشنبه 20 مرداد به مصاف حریفان خود می‌روند.

پیمان فخری نیز سرمربی‌گری تیم ملی شمشیربازی را برعهده دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها