شماری از عالمان و روحانیون بحرینی تاکید کردند محاکمه آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته شیعی این کشور، نقض عدالت اجتماعی و اقدام علیه حقوق ملت است.
کد خبر: ۹۲۶۶۲۴
علمای بحرین: محاکمه شیخ عیسی قاسم، اقدام علیه حقوق ملت است

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم ، شماری از روحانیون و رهبران معارض بحرینی که در زندان جو به سر می‌برند در بیانیه‌ای، محاکمه شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته شیعی این کشور را محکوم کردند.

علمای بحرینی در این بیانیه گفتند که شیخ عیسی قاسم از جایگاه دینی برجسته‌ای برخوردار است که همه به آن شهادت می‌دهند.

در این بیانیه همچنین آمده است که محاکمه شخصیتهای ملی نقض عدالت اجتماعلی و اقدام علیه حقوق ملت و مطالبات بر حق آنها است.

در این بیانیه که به امضای شیخ عبدالجلیل المقداد، شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق، شیخ محمد حبیب المقداد، شیخ میرزا المحروس، و شیخ سعید النوری رسیده است از شیعیان غیور و اهل تسنن خواسته شده است که در دنیایشان آزاده باشند و سخن حق را بگویند.

حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین چندی پیش با صدور فرمانی حکم سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته این کشور را تأیید کرد.

این اقدام رژیم آل خلیفه با واکنش‌های داخلی و بین‌المللی بسیاری همراه شده است و بحرینی‌ها در واکنش به آن خواستار برگزاری تظاهرات گسترده شدند.

قرار بود که محاکمه شیخ عیسی قاسم روز ششم مرداد ماه برگزار شود اما شیخ عیسی قاسم ضمن غیرقانونی دانستن این محاکمه در دادگاه حاضر نشد.

تاریخ برگزاری جلسه بعدی دادگاه 14 آگوست (24 مردادماه ) تعیین شده است.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها