تیم ملی فوتبال آلمان با هدایت یواخیم لوو به دنبال پایان دادن به ناکامی خود در یورو است و از طرف دیگر هم فرانسه می‌خواهد بعد از بیش نیم قرن برابر آلمان طلسم شکنی کند و در خانه به پیروزی برسد.
کد خبر: ۹۱۹۵۲۳
فرانسه به دنبال طلسم شکنی؛ لوو به دنبال پایان دادن به ناکامی در یورو

به گزارش جام جم آنلاین ، در حساس ترین بازی نیمه نهایی رقابت های یورو 2016 پنج شنبه شب تیم ملی فوتبال فرانسه میزبان به مصاف آلمان می رود.

شاگردان یواخیم لوو به سختی توانستند جواز صعود به نیمه نهایی را به دست آوردند. آنها در یک چهارم حریف سرسختی به نام ایتالیا را پیش رو داشتند که در رقابت های بزرگ برابر آنها طلسم شده بودند و توان شکست آتزوری را نداشتند اما این بار به لطف درخشش مانوئل نویر و بی دقتی شاگردان کونته بعد از 18 ضربه پنالتی به پیروزی رسیدند و جواز صعود به فینال را به دست آوردند.

اما فرانسه کار راحتی پیش رو داشت و سرانجام خودی نشان داد و در قامت یک مدعی قهرمانی ظاهر شد.

شاگردان دیدیه دشان که در مرحله گروهی و یک هشتم عملکرد ضعیفی از خود نشان داده بودند در یک چهارم نهایی برابر تیم شگفتی ساز ایسلند صف آرایی کردند و موفق شدند با نتیجه دور از انتظار 5 بر دو به پیروزی برسند تا نشان دهند که از نظر روحی در شرایط خوبی به سر می برند.

شور فرانسوی

بعضی براین باور هستند که شور و روحیه زیادی که فرانسوی ها را بعد از پیروزی پر گل برابر ایسلند در بر گرفته است باید انگیزه بسیار خوبی برای درخشش آنها برابر ژرمن ها باشد اما یواخیم لوو سرمربی آلمان تاکید کرد که تیمش پیش از این چنین شرایطی را تجربه کرده است و فرانسه با حمایت هواداران پرشور خود نمی تواند مانعی برای تیمش باشد.

لوو تیم ملی فوتبال برزیل را در جام جهانی 2014 مثال آورد و تاکید کرد که سلسائو با وجود آنکه میزبان بود و از حمایت 200 میلیون هوادارا خود برخوردار بود برابر آلمان تحقیر شد و بدترین نتیجه تاریخ خود را به دست آورد.

این اظهارات یواخیم لوو تهدیدی آشکار برای فرانسوی ها است و یک چالش بزرگ هم برای آنها به شمار می آید البته خود دیدیه دشان هم اعتراف کرد که تیمش کار بسیار سختی برابر آلمان دارد و از شاگردان یواخیم لوو به عنوان بهترین تیم جهان و اروپا یاد کرد. او گفت: درست است که ما از روحیه بسیار خوبی برخوردار هستیم اما نباید فراموش کرد که آلمان بهترین تیم اروپا و جهان است.

نزدیکی سبک بازی دو تیم

دو تیم آلمان و فرانسه سبک بازی نزدیکی به همی دارند. هر دو تیم به شدت به مهارت های فردی بازیکنان خود وابسته هستند. هم فرانسه و هم آلمان به بازی مستقیم و هجومی علاقه دارند و این باعث می شود تا بازی زیبایی را از دو تیم شاهد باشیم.

آنچه که باعث می شود تا بازی زیبا و پر گل باشد این است که هر دو تیم در خط دفاعی خود ضعف دارند که البته فرانسوی ها ضعیف تر ظاهر شده اند.

آلمان گربه سیاه فرانسه

تیم ملی فوتبال فرانسه از سال 1958 تا الان نتوانسته برابر آلمان به پیروزی برسد. اولیویه ژیرو مهاجم خروس ها اعتراف کرد که تیمش به دنبال طلسم شکنی است.

او گفت: انگیزه بسیار بالایی برای شکست دادن آلمان در خانه خود داریم. مدتها است که برابر این تیم به پیروزی نرسیده ایم و این بار می خواهیم در خانه جشن صعود و پیروزی گیریم البته به خوبی می دانیم که کار بسیار سختی پیش رو داریم.

اما از طرف دیگر هم یواخیم لوو به دنبال پایان دادن به ناکامی خود در رقابت های یورو است. او سومین یوروی خود را با ژرمن ها تجربه می کند که یک بار در فینال برابر اسپانیا تن به شکست داد و یک بار هم در نیمه نهایی برابر ایتالیا شکست خورد و این بار هم در نیمه نهایی به فرانسه میزبان خورده است و اصلا دوست ندارد این بار هم ناکام لقب گیرد.

غایبان این دیدار

فرانسه همه بازیکنان خود را در این دیدار در اختیار دارد اما آلمان به احتمال خیلی زیاد سه بازیکن خود را در اختیار نخواهد داشت.

غیبت ماریو گومز قطعی است و او رقابت های یورو را از دست داد. سامی خدیرا هم به احتمال خیلی زیاد به این دیدار نخواهد رسید اما حضور باستین شواین اشتایگر در هاله ای از ابهام است.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها