jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۱۶۹۵۸   ۱۳ تير ۱۳۹۵  |  ۰۹:۰۳

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با جام جم آنلاین :

مجلس بحث تجمیع بیمه ها را در دستور کار قرار می دهد / دکان برخی تخته خواهد شد

۱

بر اساس ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه ،دولت موظف است تمامی صندوق‌های بیمه درمانی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و دولتی هستند را تجمیع کند و تحت پوشش یک سازمان واحد به نام سازمان بیمه سلامت ایران درآورد، اما این موضوع تا کنون به مرحله عملیاتی نرسیده و بایکوت باقی مانده است.این در حالیست که دراکثر کشورهای پیشرفته دنیا نیز بیمه پایه یکسانی برای تمام مردم وجود دارد اما در کشور ما بیمه ها همچنان از چندپارگی رنج می برند.کارشناسان معتقدند که نبود مدیریت واحد در بحث بیمه‌های پایه مهم‌ترین مشکل حال حاضر نظام سلامت کشور است.

مجلس بحث تجمیع بیمه ها را در دستور کار قرار می دهد / دکان برخی تخته خواهد شد

سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با جام جم آنلاین با اشاره به اینکه بحث تجمیع بیمه ها در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس دهم قرار خواهد گرفت ،گفت: به طورقطع در بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس موضوع تجمیع بیمه‌های پایه مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ با توجه به اینکه در حال حاضر هر فردی از دو یا چند بیمه استفاده کرده و برخی هیچ بیمه‌ای ندارند اتخاذ راهکاری موثر و قابل قبول برای حل این مشکل ضروری است.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات مردم در بخش درمان تعدد بیمه هاست ،علت عملیاتی نشدن این ماده قانون برنامه پنجم توسعه را مخالفت برخی ارگانها دانست و افزود :مسلما اجرایی شدن بحث تجمیع بیمه ها دکان برخی افراد را تخته می کند.

خدادادی همچنین گفت:همانطور که با ادغام برخی سازمان ها وارگان ها جلوی موازی کاری آنها گرفته شده است در بیمه ها نیز این کار باید صورت گیرد .در حال حاضر اماری که بیمه ها ا از تعداد اعضای خود ارائه می دهند نزدیک به یک ونیم برابر جمعیت کشور است که این مسئله نه تنها موجب صرف هزینه های هنگفت برای دولت می شود بلکه ارائه خدمت رسانی به مردم را نیز دچار مشکل می کند .

وی افزود: یکی از دفترچه‌های افراد دارای دو یا چند دفترچه بیمه در سال جاری حذف می شود و تکلیف نحوه دریافت حق بیمه از دارندگان بیمه سلامت همگانی تا سه هفته آینده مشخص می‌شود.این اقدام می تواند گامی در جهت تجمیع سایر بیمه ها باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
-
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
عمرا اگه بتونند.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها