jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۱۶۲۰۰   ۰۳ تير ۱۳۹۵  |  ۰۸:۵۷

سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد از همکاری های دولت دمشق در کمک رسانی های سازمان ملل در سوریه باتوجه به این که شاهرگ های ارتباطی این کشور در دست گروه های تروریستی قرار گرفته قدردانی و استقبال کرد.

استقبال ایران از همکاری سوریه با سازمان ملل در زمینه کمک رسانی های بشردوستانه

به گزارش جام جم آنلاین ، غلامحسین دهقانی در نشست روز چهارشنبه مجمع عمومی این سازمان که به منظور بررسی مسائل بشردوستانه در سوریه برگزار شد، خواستار حفظ بیطرفی، احتراز از گرایش های سیاسی و احترام به حق حاکمیت مردم سوریه در جریان کمک رسانی های انسان دوستانه در این کشور شد.

وی، اشغال و کنترل بخش های وسیعی از سرزمین سوریه و شاهرگ های ارتباطی این کشور در دست گروه های تروریستی را چالش بزرگی بر سر راه عملیات بشردوستانه دانست و گفت:در صورتی که عزم جامعه جهانی در را بطه با مسائل بشردوستانه عزمی جدی است باید در جهت مقابله با این گروه ها تلاش کند.

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد ضمن استقبال و قدردانی از تداوم همکاری دولت سوریه با سازمان ملل متحد در زمینه کمک رسانی های انسان دوستانه به قربانیان و آسیب دیدگان بحران این کشور یادآور شد که بر اساس گزارش ها دولت سوریه تاکنون امکان دسترسی به 16 منطقه از 17 منطقه مورد درخواست سازمان ملل متحد در ماه ژوئن برای عملیات بشردوستانه را فراهم کرده است.

سفیر نمایندگی کشورمان در عین حال با ابراز نگرانی شدید از وضعیت بشردوستانه در «فوعا» و «کفریا» بدلیل تداوم محاصره این مناطق به دست گروه های مخالف، از سازمان ملل متحد در مورد طرح های موجود برای شکستن این محاصره و تضمین دسترسی مردم این مناطق به کمک های بشردوستانه توضیح خواست.

دهقانی افزود: راه حل بحران سوریه فقط حل و فصل سیاسی بر اساس گفت وگو میان گروه های سوری و بدون هرگونه پیش شرطی است و تاکید کرد که این رویکرد سیاسی باید به موازات اقدامات ضد تروریستی پیش برود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر