jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۱۴۱۵۸   ۲۷ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۷:۳۸

منابع امنیتی فرانسه اعلام کردند به دنبال به دست آمدن اطلاعاتی مبنی بر خروج یک گروه کوچک از اعضای داعش از سوریه و راهی شدن آنها به سمت اروپا، در برخی کشورهای اروپایی حالت آماده‌باش برقرار شده است.

خروج یک گروه داعشی از سوریه؛ فرانسه و بلژیک آماده‌باش دادند

به گزارش جام جم آنلاین ، یک مسئول امنیتی فرانسه که خواست نامش فاش نشود، گفت: سازمان اطلاعات بلژیک به تازگی اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد یک گروه کوچک از اعضای داعش که برای انجام حملات در غرب آموزش دیده‌اند، به احتمال زیاد پس از ترک سوریه به سمت اروپا حرکت کرده‌اند که این اطلاعات را با سازمان اطلاعات فرانسه در میان گذاشته است.

وی گفت: در فرانسه و بلژیک در این باره حالت فوق العاده امنیتی اعلام شده چرا که اطلاعات مشابهی به سازمان‌های اطلاعاتی در کشورهای دیگری در اروپا نیز رسیده است.

پاریس و بروکسل پایتخت‌های فرانسه و بلژیک اخیرا شاهد حملات خونباری بوده‌اند که به ترتیب 130 و 32 کشته برجای گذاشت و هر دو آنها را گروه تروریستی داعش بر عهده گرفت.

ایندیپندنت به نقل از منابع بلژیکی اعلام کرد، پلیس این کشور معتقد است که به احتمال زیاد اعضایی از گروه داعش به همراه ادوات لازم 10 روز پیش سوریه را به مقصد بلژیک و فرانسه ترک کرده‌اند و احتمالا قصد دارند از طریق دریا و از راه ترکیه و یونان خود را به اروپا برسانند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر