jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۱۴۰۶۹ ۲۷ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۷:۵۷

ردپای عاملان قتل‌های سریالی تهران در پرونده ربودن و قتل بازیکن سابق سایپا کشف شد. متهمان دو مرد را در پوشش فروش اشیای عتیقه به قتل رسانده بودند که هنگام قتل سومین قربانی دستگیر شدند.

ردپای قاتلان سریالی تهران در قتل بازیکن سایپا +عکس

به گزارش جام‌جم ، سال گذشته دو مرد در جریان معامله‌های اشیای عتیقه در تهران به قتل رسیدند. با تشکیل پرونده قضایی و به دستور بازپرس سعید احمدبیگی، تحقیقات پلیس جنایی برای دستگیری قاتل یا قاتلان این دو مرد آغاز شد.

در ادامه تحقیقات پلیسی ردپای شش مرد افغان به‌دست آمد و آنها تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفتند و در عملیات‌هایی جداگانه در زمستان سال گذشته دستگیر شدند. یکی از اعضای این باند نیز هنگام فرار کشته شد. متهمان با انتقال به پلیس آگاهی تهران اعتراف کردند به بهانه فروش اشیای عتیقه این دو مرد را کشته و پول‌هایشان را دزدیده‌اند.

علاوه بر آن نیز به بهانه فروش سکه‌های تقلبی در چند سال گذشته افراد دیگری را هم فریب داده و از آنها سرقت کرده‌اند. در حالی که تحقیقات از متهمان ادامه داشت، ردپای متهمان در قتل بازیکن سابق سایپا به‌دست آمد.

امید دربندی، بازیکن سابق تیم جوانان سایپا مرداد سال 92 ربوده شد و گروگانگیران برای آزادی او صد میلیون تومان خواسته بودند. چهار روز پس از این گروگانگیری جسد امید در چاهی حوالی کهریزک کشف شد.

آدم‌ربایان با ارسال فایلی صوتی با خانواده گروگان در تماس بودند که صدای ضبط شده شباهت زیادی به یکی از متهمان قتل‌های سریالی خریداران عتیقه داشت.

بررسی علمی موضوع در دستور کار کارشناسان تشخیص هویت قرار گرفت که پس از بررسی‌های تخصصی اعلام شد، صدای ضبط شده متعلق به یکی از متهمان قتل‌های سریالی است.

بنابراین تحقیقات از متهم افغان برای رازگشایی از قتل جوان فوتبالیست وارد مرحله جدیدی شد. تیم جنایی احتمال می‌دهند اعضای این باند، فوتبالیست جوان را ربوده و به قتل رسانده باشند.

با توجه به این‌که احتمال می‌رود اعضای این باند مرتکب جرایم بیشتری شده باشند، با درخواست بازپرس پرونده تصویر چهار نفر از متهمان بدون پوشش چهره در روزنامه چاپ می‌شود تا چنانچه افرادی در دام آنها گرفتار شده‌اند با حضور در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران یا اداره دهم پلیس آگاهی پرونده خود را پیگیری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
تاكی اینا باید تو كشور ازاد باشند
۰
۰
مینا
-
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
مسئولین محترم هرچه سریعتر افغانیها را اخراج كنند ؛ برخی از افغانیها نظم و امنیت كشور را به خطر انداخته اند ؛ ورود اینهمه اتباع غیر مجاز چرا پیگیری نمیشود ؛ برخی شهرهای ایران شده افغانستان
۰
۰
ب.ق
-
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
درود به پلیس های موفق وزحمت كش. واقعا حق اینجورادمها مرگ است.
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۸
هرروز برای ستایش افغانی مطلب چاپ میكردین ببینم الان برا ی این قتل های سریالی چكار میكنی
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر