jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۹۰۸۸۴۷   ۱۰ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۸:۱۰

نایب رییس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو در گفتگو با جام جم آنلاین :

مردم منتظر کاهش قیمت خودرو نباشند / بازار خودرو همچنان در رکود

نایب رییس اتحادیه صنف اتومبیل داران و فروشندگان خودرو گفت:مردم همچنان منتظرکاهش قیمت خودرو هستند اما قیمت در بازار از آنچه که هست ارزانتر نمی شود .

مردم منتظر کاهش قیمت خودرو نباشند / بازار خودرو همچنان در رکود

غلامحسن قاسمیان در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین در پاسخ به این پرسش که در پی افزایش قیمت خودرو از سوی شورای رقابت آیا بازار تحت تاثیر قرار گرفته است گفت : زمانیکه بازار در رونق باشد این افزایش قیمت دربازار خرید وفروش تاثیر می گذارد، اما هنوز بازار خودرو در شرایط رکودی به سرمی برد و در اصل می توان گفت اعلام این خبر تاثیری بر بازار نداشته است .

وی یکی از دلایل رکود فعلی را انتظار مردم برای کاهش قیمت خودرو دانست وگفت : تصمیم شورای رقابت برای افزایش قیمت برخی از خودرو ها نشان می دهد که چنین اتفاقی امسال در بازار خودرو نخواهد افتاد ودر مورد خودرو های وارداتی نیز قیمت بستگی به نرخ دلار و درهم دارد . با توجه به اینکه قیمت دلار با نوساناتی اندک با ثبات باقی مانده است ،نمی توان انتظار داشت که قیمت خودرو های خارجی کاهش یابد .

قاسمیان با اشاره به اینکه اگر مردم قصد خرید دارند نیاز خود را به آینده موکول نکنند اظهار کرد :در حال حاضر بازار خودرو همچنان در وضعیت رکودی به سر می برد ،چرا که مردم در این تصور هستند که نرخ دلار کاهش خواهد یافت و شاید ماشین ارزانتر شود، اما تا پایان سال اتفاقی در قیمت خودرو نخواهد افتاد و ما از مردم تقاضا می کنیم خرید خود را انجام دهند ،چون قیمت ماشین چه داخلی و چه خارجی در ماههای آینده از قیمت های فعلی کمتر نخواهد شد.

نایب رییس اتحادیه صنف اتومبیل داران و فروشندگان خودرو درباره وضعیت بازار با توجه به نزدیک شدن تابستان و فصل سفرهای داخلی گفت :همه ساله با نزدیک شدن به فصل تابستان شاهد تحرکی در بازار خودرو بودیم، اما به دلیل رکودی که بر این بازار حاکم است، فعلا تاثیری در بازار نگذاشته است اما امیدواریم حداقل در این فصل شاهد افزایش معاملات باشیم .

وی افزود : در حال حاضر با توجه به افزایش قیمتی که چند سال پیش در قیمت خودرو در پی افزایش قیمت ارز صورت گرفت هنوز قدرت خرید بسیاری ازمردم برای خرید آن پایین است و امید می رود با افزایش تیراژ تولید خودرو و افزایش بهره وری ، قیمت خودرو های تولیدی کاهش یابد و شورای رقابت نیز توجه بیشتری به بحث کیفیت خودرو ها از نظر بحث تعیین قیمت نشان دهد .

قاسمیان در پاسخ به این پرسش که آیا رفع تحریمها و قراردادهایی که با سازندگان خارجی بسته شده در کاهش هزینه های تولید و قیمت خودرو در آینده تاثیر گذار خواهد بود گفت : این اتفاق در سالجاری نخواهد افتاد چرا که سرمایه گذاری و تولید پروسه خاص خودش را دارد یعنی تا کارهای اجرایی آغاز شود زمان می برد.

سیما رادمنش - جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر