jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۸۴۶۱   ۰۸ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۹:۲۸

دبیرکل حزب الله لبنان به آن دسته از اعضای حزب الله که در مناسبت های مختلف برای ابراز شادی یا احساسات خود تیر هوایی شلیک می کنند هشدار داد و گفت اگر به این کار که در برخی مواقع باعث زخمی و حتی کشته شدن افراد می شود، ادامه دهند از این حزب اخراج خواهند شد.

دبیرکل حزب الله:تیراندازی برای ابراز شادی ممنوع است

به گزارش جام جم آنلاین ، سید حسن نصر الله دیروز در سی و یکمین سالگرد «گروه پیشاهنگان امام مهدی (عج)» تأکید کرد در پی اتخاذ تدابیر سازمانی شدید در حق آن دسته از اعضای حزب الله است که تیر هوایی شلیک می کنند.

صدها نفر از فرماندهان مرد و زن گروه پیشاهنگان در این مراسم حضور داشتند و وی از نقش گروه پیشاهنگان امام مهدی(عج) و اهمیت آن در ساختن جامعه «رسالت محور و مقاوم» قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: «اگر روزی بیاید و بشنوید فلان شاخه از شاخه‌های حزب الله به سبب تیراندازی منحل شده است تعجب نکنید و من این را در رسانه‌ها اعلام می کنم.»

دبیرکل حزب الله لبنان گفت:« مشکل شلیک تیر باعث خفّت و خواری و اهانت و ننگ است.»

وی افزود: پیش از آنکه مسئولیت دبیر کلی حزب الله را به عهده بگیرد یکی از شاخه های این حزب را در منطقه بیروت به علت پایبند نبودن به ممنوعیت تیراندازی منحل کرده بود.

سید حسن نصر الله گفت: تیراندازی بسیار بد و حرام است و بسیاری از مواقع حتی باعث کشته شدن افراد می شود و دیگر به صحبت از این اقدام بسنده نخواهد شد بلکه تدابیری در تلاش برای جلوگیری از آن اتخاذ خواهد شد.

وی درباره انتخابات شهرداری‌ها نیز گفت این حزب مردم را با شعار «تکلیف شرعی» به انتخابات دعوت نکرد و جوانان دختر و پسر و مردان و زنان دارای فکر و اندیشه در سطح یک ملت هستند و دغدغه یک ملت را دارند اما از برخی برادران و خواهران غافلگیر می شویم که هر شش سال یکبار [ زمان انتخابات شهرداری ها] به یاد دغدغه های شهر و خانواده و عشیره و محله می افتند.

دبیرکل حزب الله لبنان با استناد به تجربه اخیر حزب الله بر اهمیت کار حزبی در انتخابات تأکید کرد و گفت:« در بیشتر مناطقی که ما در آنها مداخله کردیم تنش بین خانواده ها کمتر از مناطق و شهرهایی بود که در آنها مداخله نکردیم.»

سید حسن نصر الله بر اهمیت کنار گذاشتن تعصّب خانوادگی و منطقه‌ای در انتخابات و تمرکز بر لیاقت و شایستگی افرادی که بر اساس معیارهای امانتداری و توانایی حفظ اموال عمومی انتخاب شوند تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها