jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۸۰۰۶   ۰۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال با رد موضوع وجود افراد دوجنسه در فوتبال و فوتسال بانوان تاکید کرد که با رسانه‌ها و افرادی که بدون دلیل و مدرک اقدام به نشر این موضوعات کذب و بی‌سند می‌کنند برخورد قضایی خواهند کرد.

الهه عرب عامری درباره موضوع حضور دوجنسه‌ها در تیم‌های فوتسال و فوتبال بانوان که اخیرا به آن پرداخته شده است به ایسنا گفت: قانون تعیین جنسیت در مسابقات مختلف بین‌المللی و بویژه در زمینه بانوان از سال 1389 به شکل دستورالعمل به همه کشورها ابلاغ شده و همه فدراسیون‌ها باید مطابق با آن اقدامات خود را انجام دهند، فدراسیون فوتبال ایران نیز با توجه به وظیفه ذاتی خود معاینات پزشکی کلیه بانوان فوتسالیست و فوتبالیست را در تیم‌های ملی تهیه کرده و در صورت نیاز به مراجع ذیصلاح ارائه خواهد کرد.

رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال با بیان این‌که طرح این موضوعات باهدف زیرسوال بردن جایگاه فوتسال و فوتبال بانوان شکل گرفته است، ادامه داد: به دنبال قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که تحسین همگان را برانگیخت، برخی کشورها که هیچ جایگاهی در فوتسال و فوتبال جهان ندارند، این موضوعات را مطرح و با استفاده از رسانه‌های مرتبط اقدام به انتشار این قبیل اخبار در سطح بین‌المللی و بویژه فضای مجازی کردند. این اقدام آنها در موج اولش در سال94 مورد تقبیح و نکوهش اکثر رسانه‌های داخلی و مردم قرار گرفت. چرا که همه ما از مقاصد آنها در به چالش کشیدن موفقیت‌های بانوان ایرانی باخبریم و این‌گونه اخبار نخ‌نما و اطلاعات بدون مدرک و سند جایگاهی در میان آحاد جامعه ایران ندارد.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال در امور بانوان در ادامه گفت: جالب است که مجددا برخی معدود رسانه‌های داخلی اقدام به شایعه‌پراکنی و اتهام‌زنی به بانوان ورزشکار فوتبالیست و فوتسالیست کشور کرده‌اند که این موضوع جای بسی تعجب دارد. چرا که قطعا مدارک و مستندات مستدل در خصوص موضوع تعیین جنسیت و همچنین پدیده همجنس‌گرایی را در اختیار ندارند و تنها بر‌اساس شنیده‌ها و بدون تحقیق و تفحص و وجود ادله کافی در مورد این موضوع کاملا تخصصی اقدام به اتهام‌زنی و انتشار اخبار کذب می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر