jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۶۵۳۸ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۰۱

معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا:

بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی اقدامی درست بود

معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید بمباران اتمی شهرهای ژاپن تصمیم درستی بوده است.

بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی اقدامی درست بود

به گزارش جام جم آنلاین، «وندی شرمن» معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای با خبرگزاری «کیودو» با اشاره به تصمیم «هری ترومن» رئیس جمهور وقت آمریکا در دوران جنگ مبنی بر بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در مراحل پایانی جنگ جهانی دوم اعلام کرد:‌ «‌من شخصا اعتقاد دارم که تصمیم برای بمباران اتمی ژاپن، تصمیمی درست بود ولی از آنجایی که تعداد زیادی از مردم جان خود را در این حملات از دست دادند، تصمیمی دردناک بود.»‌

اوباما روز 27 مه (7 خرداد) نخستین رئیس جمهور بر مسند قدرت در آمریکا خواهد بود که از یکی از دو شهر بمباران شده اتمی ژاپن دیدن خواهد کرد.

تا پایان سال 1945 در نتیجه این حمله اتمی در هیروشیما حدود 140 هزار تن کشته شدند.

شرمن گفت: «آمریکا تنها کشور جهان است که تاکنون از سلاح هسته ای استفاده کرده است و به همین علت ما برای حمایت از منع اشاعه هسته ای در سراسر جهان به طور ویژه احساس مسئولیت می کنیم.»

وی با اشاره به نگرانی ها درباره برنامه هسته ای کره شمالی نیز اعلام کرد؛ هم اکنون برهه حساسی است تا اطمینان یابیم همگان نهایت تلاش خود را برای برطرف کردن سایه این تهدید از سر شبه جزیره کره و جهان به کار گرفته اند.

وندی شرمن ضمن اذعان به پیچیدگی های موضوع گفت بمباران اتمی ژاپن به جنگ پایان و جان میلیون ها انسان را نجات داد ولی در هر حال تصمیمی جنجالی بود و دیدگاه های متفاوتی درباره آن وجود دارد.

منبع:تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر