jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۹۰۶۴۹۳ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۵:۴۵

معاون وزیر دارایی انگلیس در کنفرانس بانکی ایران:

اعلام آمادگی لندن برای کمک به رفع موانع بانکی در ارتباط با ایران

معاون وزیر دارایی انگلیس روز پنجشنبه در سخنانی در کنفرانس مالی و بانکی مرتبط با ایران در لندن با تاکید بر رفع موانع موجود در تعاملات بانکی با ایران، گفت: لندن آمادگی اجرای تعهداتش را در چارچوب برجام برای رفع این موانع دارد.

اعلام آمادگی لندن برای کمک به رفع موانع بانکی در ارتباط با ایران

به گزارش جام جم آنلاین ، دامیان هیندز در سخنانی در کنفرانس یک روزه «اتصال مجدد ایران به جامعه مالی جهانی» با اشاره به برداشته شدن تحریم ها و بارگشت ایران به مدار اقتصادی جهانی گفت که این مساله همه را هیجان زده کرده است.

وی ایران را مهد تمدن و محل تلاقی تمدن غرب و شرق برشمرد و تصریح کرد: انگلیس آمادگی دارد تا در جریان بازگشت ایران به اقتصاد جهانی به این کشور کمک کند و جزیی از این مسیر باشد.

هیندز با اشاره اجرایی شدن برجام یادآور شد: دولت انگلیس نماینده ویژه ای را در امور تجاری به تهران منصوب کرده، شماری از شخصیت های اقتصادی و سیاسی اش را به ایران فرستاده و تلاش کرده است تا زمینه گسترش روابط تجاری با ایران را فراهم سازد.

معاون وزیر دارایی انگلیس با بیان اینکه بذر گسترش روابط اقتصادی با ایران پاشیده شده است، تصریح کرد راه بازگشت ایران به مدار اقتصاد جهانی ساده نیست اما آنهایی که متعهد به این راه هستند از منافعش بهره مند خواهند شد.

وی در خصوص موانع ارتباط بانکی میان بانک های ایرانی و بین المللی خاطر نشان ساخت: انگلیس آمادگی اجرای تعهداتش را در چارچوب برجام برای رفع این موانع دارد.

وزیر امور خارجه انگلیس نیز روز پنجشنبه هفته گذشته با تاکید بر رفع موانع موجود در تعاملات بانکی با ایران، بیان داشت: ما در تلاش هستیم که بین شکاف موجود پلی بزنیم تا به بانک های جهانی و اروپایی اجازه دهیم تا از صاحبان و کسب کار اروپایی برای از سر گیری تجارت عادی با طرف های ایرانی و سرمایه گذاری در این کشور حمایت کنند.

فیلیپ هاموند همزمان با نشست جان کری وزیر خارجه آمریکا با مقامات ارشد بانک های انگلیسی و اروپایی در لندن عنوان کرد این به معنای غلبه بر واقعیت هایی است که بانک های اروپایی در عمل به آن مواجه هستند.

پیش از این مقامات جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اجرای کامل تعهدات تهران در چارچوب برجام خواستار جدیت طرف‌های مقابل در اجرای تعهدات مرتبط با برجام به ویژه در زمینه امور مالی و بانکی شده اند.

کنفرانس یک روزه «اتصال مجدد ایران به جامعه مالی جهانی» با همکاری موسسه یورو مانی (The Euromoney) و بانک مرکزی ایران با هدف بررسی گام های لازم جهت بازگشت و اتصال بانک های ایرانی به جامعه اقتصاد بین المللی صورت می گیرد.

به دنبال سخنران معاون وزیر دارایی انگلیس در کنفرانس «اتصال مجدد ایران به جامعه مالی جهانی» ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی و احمد عزیزی مشاور رییس بانک مرکزی نیز سخنرانی داشتند.

فرانسیسکو فینی، مسئول بخش سیاست تحریم های اتحادیه اروپا از دیگر سخنرانان در این کنفرانس بین المللی است.

مصطفی بهشتی‌روی، عضو هیات‌مدیره بانک پاسارگاد، حسن قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران و شماری از مقامات و فعالان اقتصادی ایران و انگلیس، تحلیل گران و مشاوران اقتصادی نیز در این کنفرانس شرکت دارند.

بانکداران بین المللی و سرمایه گذاران در این کنفرانس، این فرصت را خواهند داشت تا در یک فضای تعاملی به طور مستقیم با مقامات مالی و اقتصادی ایران مسایل خود را مطرح سازند.

بررسی چالش های ایران برای دستیابی به جایگاه قبلی اش در بانکداری بین المللی و جامعه مالی جهانی پس از لغو تحریم ها، همچنین بررسی فرصت های موجود در بازار سرمایه از دیگر اهداف این کنفرانس عنوان شده است.

کنفرانس «اتصال مجدد ایران به جامعه مالی جهانی» پیش از این قرار بود در روز 8 مارس (18 اسفندماه ) در لندن برگزار شود که به دلیل آنچه مشکل صدور روادید برای برخی از شرکت کنندگان آن عنوان شد، به تعویق افتاد.

«یورو مانی» در بیانیه ای در تارنمای خود نوشته بود: ما زمان دیگری را تنظیم خواهیم کرد که در آن از مشارکت و حضور حداکثری هیات ایرانی اطمینان حاصل کنیم.

این کنفرانس در هتل اینترکانتیننتال لندن برگزار می شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر