jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۹۰۶۲۱۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۹:۲۸

مستند سه قسمتی «گرگ یوسف‌خوار» به چگونگی پیدایش و شکل‌گیری فرقه‌بهائیت می‌پردازد.

رازهای فرقه بهائیت در شبکه مستند برملا می‌شود

به گزارش جام جم سیما، مختار هوشنگی، مدیر تأمین و پخش شبکه مستند درباره مستند «گرگ یوسف‌خوار» توضیح داد: ملت ایران با تکیه بر باورهای اسلامی و انقلابی خود در دنیا شناخته می‌شوند؛ اما گروهی از خدا بی‌خبر در صدد تضعیف این باورها هستند. در این مستند تلاش آنان برای جذب پیروان ناآگاهشان به نمایش گذاشته می‌شود.

وی افزود: سوءاستفاده‌ای که اعضای این فرقه از فقر و بی‌اطلاعی محرومان جامعه در ایران می‌کنند، در این مستند بررسی شده است و مخاطبان می‌توانند با اهداف پلید این فرقه آشنایی بیشتری پیدا کنند.

به بیان کلیتر «گرگ یوسف‌خوار» به تحلیل جامعه ایران قبل و حین شکل‌گیری فرقه بهائیت می‌پردازد. در این مجموعه وضعیت جامعه ایران در ابتدای دوره قاجار تصویر و اشخاصی چون شیخ احمد احسایی، شیخیه و فرقه‌های گوناگون آن بررسی می‌شوند.

این مستند ترکیبی از اینفوگرافیک، فیکس فریم انیمیشن و مصاحبه است و امروز و فردا ساعت 18 از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر