jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۹۰۶ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پرونده انضباطی مهدی رحمتی در آستانه فینال جام حذفی به نظر می‌رسد جنجال‌ساز شود. حالا حتی پرسپولیسی‌ها هم وارد گود شده‌اند و به انتقاد از کمیته انضباطی پرداخته‌اند. کریم باقری مربی قرمزها در این باره می‌گوید: «چطور است که برای پرسپولیس در لحظه رای صادر می‌کنند اما برای دیگران نه؟»

در فصل تمام شده لیگ برتر، سوشا مکانی دروازه‌بان پرسپولیس جزو بازیکنانی بود که با محرومیت‌هایی از سوی کمیته انضباطی روبه‌رو شد و از قضا یکی از این محرومیت‌ها در لیگ برتر بود، اما سوشا در حذفی بیرون ماند. این دقیقا در تناقض با حرف‌هایی است که دیروز حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی درباره محرومیت رحمتی زد. او گفت: «محرومیت دوجلسه‌ای کاپیتان استقلال، تنها در لیگ برتر اجرا می‌شود و ربطی به فینال حذفی ندارد.» ، اما بد نیست بدانید امسال و در بازی معروف نیمه‌نهایی حذفی بین ذوب‌آهن و پرسپولیس، مکانی به دلیل بی‌انضباطی در لیگ برتر محروم بود. در واقع محرومیت او به حذفی هم تسری پیدا کرد و این بازیکن نتوانست برای قرمزها به میدان برود.

در هر صورت، حالا پرونده رحمتی زمینه‌ساز جنجالی دیگر شده است. منابع موثق خبری در فدراسیون فوتبال فاش کردند، افشارزاده به محض اطلاع از رای صادره و پیش از اعلام آن، بسرعت سراغ تاج رفت تا آن را تعدیل کند.

سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن هم با انتقاد از این تصمیم می‌گوید: «این رفتارها درست نیست. اگر بازیکن محروم شده، قوانین من در آوردی صادر نکنند و محرومیت او را به لیگ برتر سال بعد ارجاع دهند. طبق قانون بازیکن در هر مسابقه‌ای محروم شود، در اولین بازی رسمی بعدی محروم است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر