jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۰۵۷۹۰ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۷:۳۰

معاون حقوقی ریاست جمهور مطرح کرد:

شرایط حذف مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر

۱

معاون حقوقی ریاست جمهور گفت: در صورتی می‌توان با حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر موافقت نمود که در کنار کنترل قاچاق مواد مخدر، مجازات‌های جایگزین مناسب پیدا شود.

شرایط حذف مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر

به گزارش جام جم آنلاین ، الهام امین‌ زاده در جمع خبرنگاران و در خصوص حذف مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر گفت: شاید مجازات‌های جایگزین بتواند جلوی قاچاق مواد مخدر را بگیرد و این امر می‌تواند موثر باشد، با این حال باید بر روی مجازات‌های جایگزین این مسئله تحقیقات لازم انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت تاکنون نظری در رابطه با طرح حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر ارائه کرده است یا خیر، گفت: هنوز دولت یازدهم نظری در خصوص این طرح ارائه نداده است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا خودتان موافق حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر هستید، گفت: در صورتی می‌توان با حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر موافق بود که مجازات‌های مناسب جایگزین آن پیدا شود و بتوانیم قاچاق مواد مخدر را در کشور کنترل کنیم.

امین‌زاده همچنین در خصوص شکایت دولت از رسانه‌ها و روزنامه‌ها نسبت به دولت قبلی گفت: ابتدای دولت یازدهم بخشش‌هایی راجع به شکایت‌هایی که در دولت قبلی از رسانه‌ها صورت گرفته بود را داشتیم، اما در این مدت شکایت خاصی از رسانه‌ها از سوی دولت مطرح نبوده است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
-
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
مجازات جایگزین مثلا چی هست حبس؟ وقتی مرگ یه فرد نتونه اونو از انجام این كار منع كنه اونوقت هر جایگزینی اونو بیشتر ترغیب میكنه اگه در یكی از صدها هزار خانواده متلاشی شده اعتیاد بودید میفهمیدید كه قاچاقاچی حتی یك گرم هم داشته باشه انسان نیست و باید كشته شود
۰
۰

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر