jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۴۷۶ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر الزام اجرای قانون افزایش وام ازدواج از سوی بانک‌ها گفت: شورای نگهبان بر پرداخت وام ده میلیون تومانی به هر یک از زوج‌های جوان مهر تائید زد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدعلی مددی با تاکید برالزام اجرای قانون افزایش وام ازدواج از سوی بانک‌ها، افزود: در قانون بصراحت منابع قرض‌الحسنه جاری و پس‌انداز جزو منابع مالی برای پرداخت وام ازدواج درنظر گرفته شده است، بنابراین هیچ بهانه‌ای برای پرداخت تسهیلات ازدواج پذیرفتنی نیست.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که پرداخت تسهیلات ازدواج می‌تواند به تسهیل شرایط جوانان برای آغاز زندگی مشترک کمک کند، خاطرنشان کرد: برای افزایش مبلغ وام ازدواج به ده‌میلیون تومان برای هریک از زوجین اقدامات کارشناسی مناسبی انجام شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به تائید مصوبه مجلس درخصوص افزایش وام ازدواج از سوی شورای نگهبان، تصریح کرد: مهر تائید شورای نگهبان بر این مصوبه، ضرورت اجرای آن را نمایان می‌کند. وی با بیان این‌که تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات ازدواج باید از سوی دولت بجد پیگیری شود، افزود: بانک‌هایی که در این زمینه همکاری نکنند، باید بدانند مجازات‌های سنگینی در انتظارشان است.

مددی با تاکید براین‌که پرداخت وام ازدواج با کاغذبازی‌های بسیار نارضایتی‌های فراوانی را رقم زده بود، اضافه کرد: با افزایش وام ازدواج امید است تاخیرهای بسیار درخصوص پرداخت آن به متقاضیان کم شده و به این ترتیب مطالبه رهبر معظم انقلاب درخصوص تسهیل ازدواج، جامه عمل بپوشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس برای اجرای مصوبه افزایش تسهیلات ازدواج از سوی بانک‌ها مصمم بوده و با متخلفان برخورد خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر