jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۰۵۳۵۰ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۷:۲۷

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برخلاف برخی دیدگاه ها مبنی بر اینکه نمی توان با قاچاق سازمان یافته مبارزه کرد باید گفت که کشورمان قانون دارد؛متاسفانه برخی به جای حل مسئله صورت مسئله را پاک می کنند.

در زمینه قاچاق مشکل عدم اجرای قانون است/ با قاچاق های سازمان یافته می توان برخورد کرد

حمید رضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین، با اشاره به اینکه یکی از راههای مبارزه با قاچاق کالا اجرای قوانین موجود است گفت: قانون مبارزه با قاچاق کالا در صورت اجرا شدن کمک بسیار مهمی در جهت مبارزه با قاچاق خواهد بود.

وی ادامه داد: در زمینه مبارزه با قاچاق قدم‌های خوبی را در مجلس به‌ لحاظ تصویب قوانین برداشته‌ایم به همین دلیل در زمینه مبارزه با قاچاق خلأ قانونی وجود ندارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه اجرای قانون نیازمند عزم همه جانبه است افزود: در صورتی که قانون های موجود را دولت اجرایی کند گامی در راه مبارزه با قاچاق خواهد بود.

فولادگر با اشاره به لزوم شناسایی گلوگاههای قاچاق تصریح کرد: بخشی از این موضوع قاچاق فردیست و بخشی سازمان یافته است؛ بخش های سازمان یافته ها را می توان پیگیری کرد که از کدام مجاری صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: برخلاف اظهار نظر برخی مبنی بر اینکه نمی توان با قاچاق سازمان یافته مبارزه کرد باید گفت که کشورمان قانون دارد و دستگاههای اجرایی تقنینی وجود دارد بنابراین چرا نتوان مبارزه کرد ؛متاسفانه برخی به جای حل مسئله صورت مسئله را پاک می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم قاچاق را بزرگترین مشکل بر سر راه تولید داخلی دانست و ادامه داد: وقتی کالایی قاچاق می شود با قیمت کمتر امکان رقابت را می گیرد بنابراین امیدواریم نهادهایی که در این زمنیه مسئولیت دارند همراهی لازم را برای مقابله با این پدیده داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر