jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۱۶۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

به مناسبت روز جهانی موزه، اتاق لباس‌های محمدرضا پهلوی در کاخ اختصاصی نیاوران بازگشایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این اتاق پس از یک دوره تعمیرات و انجام عملیات مرمت همزمان با 28 اردیبهشت بازگشایی می‌شود و در آن لباس‌های نظامی و رسمی پهلوی دوم به نمایش عموم گذاشته می‌شود.

در کنار این لباس‌ها، چهار دست از تن‌پوش‌های رسمی فرح دیبا با سوزن دوزی‌های بلوچ نیز در معرض دید قرار می‌گیرد.

در این اتاق بیش از 500 ثوب (واحد شمارش لباس دوخته) لباس شامل پیراهن مردانه، شلوار، کت و شلوارهای نظامی و رسمی، لباس‌های اسکی و سوارکاری و همچنین تعدادی کلاه نظامی نگهداری می‌شود که شماری از آنها در معرض دید و شمار دیگری در کمدها قرار دارد.

اتاق لباس‌های محمدرضا پهلوی در راه‌پله ضلع شمال‌غربی کاخ اختصاصی نیاوران قرار دارد که بازدیدکنندگان در انتهای مسیر بازدید طبقه دوم کاخ می‌توانند از آن دیدن کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر