jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۰۴۶۴۴   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۹:۱۱

وزیر دفاع درباره شرایط منطقه بویِژه خان طومان افزود: مقاومت و دولت سوریه بر تعهد خود نسبت به آتش بس پایبند بود اما جریان تکفیری جبهه النصره و همه آنهایی که زیر پرچم جبهه النصره جمع شده اند آتش بس را شکستند و به خان طومان حمله کردند.

خان طومان پس گرفته خواهد شد/ اس 400 نمی خریم

به گزارش جام جم آنلاین، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان این مطلب را عصر شنبه و در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید «سیدمصطفی بدرالدین» در دفتر حزب الله لبنان در تهران مطرح کرد و یادآور شد: طبیعی است، جنگ است، زمانی که آتش بس مطرح شد این پیش بینی را می کردیم که قرار است بیشتر فرصتی برای جریان های تکفیری باشد که در حین ذلت خود بودند، چون کارهای اصلی آنها در درگیری ها از بین رفته بود، انسجام استقرار سرزمینی آنها از بین رفته بود و این فرصتی می شد که آنها را سازماندهی مجدد و حمایت معنوی کنند و همچنین به آنها روحیه و فرمان آتش بدهند.

وی گفت: یقینا رزمندگان خان طومان را پس خواهند گرفت و باور ما این است و آینده این را نشان خواهد داد.

وزیر دفاع افزود: چون آنچه پیروز خواهد بود جبهه حق است و آنچه نابود شدنی است جبهه باطل. و بر فرض که زمانی یک سری موفقیت را به دست آورند اما این مقدمات افول و ذلت آنها خواهد بود.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید آیا ایران خواهان سامانه «اس 400» از روسیه است گفت: ایران خواهان سامانه «اس 400» از روسیه نیست.

وی همچنین درمورد شهادت سیدمصطفی بدرالدین و اینکه خون شهدای لبنان چه تاثیری در محور مقاومت اسلامی در سوریه خواهد گذاشت، افزود: شرایطی که امروز منطقه در آن به سر می برد، بسیار حاد، بحرانی و جدی است.

دهقان ادامه داد: یک توطئه بسیار عمیقی را آمریکایی ها و اسرائیلی ها با همکاری عربستان شکل دادند که عموما و بصورت واحد می توان گفت که بدنبال ضربه زدن جدی به مقاومت هستند.

وی افزود: با ساماندهی افراد متعصب جاهلی و مزدورانشان از گوشه و گوشه دنیای اسلام تحت لوای اسلام، آنها را به منطقه آورده اند تا با تخریبف عناد و کشتن پیر و جوان و بی رحمی، تمام منطقه را تحت سیطره خود بکشند و جریان اسلام ناب را به نوعی در صحنه کمرنگ کنند.

وی درمورد ویژگی های شهید بدرالدین گفت: او مجاهدی نستوه، فرماندهی قوی، جنگ آوری دلاور و حزب اللهی تمام عیار بود.

منبع:ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها