jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۶۰۸ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

روزنامه دیلی‌تلگراف نسبت به اقدام داعش برای استفاده از سلاح‌ شیمیایی در صورت حمله نیروهای امنیتی به شهر موصل هشدار داد.

روزنامه دیلی‌تلگراف گزارشی را منتشر کرد که در آن بن فارمز، خبرنگار امور نظامی این روزنامه در مورد احتمال استفاده داعش از سلاح‌ شیمیایی در صورت تلاش نیروهای امنیتی عراق برای حمله به شهر موصل صحبت می‌کند.

فارمز به نقل از راجر نوبل، فرمانده نظامی در نیروهای ائتلاف تحت امر آمریکا گفته است: بخش‌های دفاعی موصل با حفر خندق‌ها و کاشت هزاران مین مستحکم شده و پیش‌بینی می‌شود نیروهای عراقی مورد حمایت جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی با حملات عاملان انتحاری مواجه شوند.

نوبل پیش بینی کرد احتمال دارد اعضای داعش به حملات شیمیایی متوسل شوند همانند کاری که با نیروهای کرد کردند. فارمز می‌گوید: اعضای داعش به شلیک گاز خردل در چند مورد به سمت نیروهای پیشمرگ کرد متهم هستند .

هم‌اکنون نیروهای پیشمرگ از شمال و سربازان عراقی از جنوب در حال پیشروی به سمت موصل هستند. / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر