jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۳۲۷ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در حالی که در گشایش حساب‌های قرض‌الحسنه از سوی مشتریان رغبتی وجود ندارد و منابع این بخش کاهش یافته است، این امر بهانه بانک‌ها برای مخالفت با افزایش سقف وام ازدواج تا ده‌میلیون تومان شده که با برخورد برخی ازآنها در افتتاح حساب بانکی کاملا متناقض است.

به گزارش ایسنا، مدیران بانک‌ها اعلام می‌کنند که کمبود منابع قرض الحسنه که عمدتا ناشی از استقبال پایین مردم از این حساب‌هاست، موجب شده که دست شبکه بانکی برای پرداخت تسهیلات از این بخش بسته بماند؛ موضوعی که به مخالفت شبکه بانکی با مصوبه افزایش وام ده میلیون تومانی مجلس نیز انجامیده است.

برخی مدیران بانکی اظهار می‌کنند تازمانی که مشتری می‌تواند پول خود را در حسابی سپرده کند که از آن سود 20درصدی و حتی بالاتر دریافت کند، دیگر دلیلی برای قراردادن سرمایه خود در حسابی که به آن سودی تعلق نمی‌گیرد، نمی‌بیند.

این در حالی است که در سرکشی به شعب بانک‌ها روی دیگری از موضوع قابل مشاهده است و جالب اینجاست در مواردی که حتی اگر مشتری درخواست افتتاح حساب قرض‌الحسنه داشته باشد، از سوی بانک تشویق به بازکردن حساب سپرده و دریافت سود می‌شود.

در این مراجعات، برخی کارکنان بانک‌ها در مقابل تقاضای گشایش حساب قرض‌الحسنه عنوان می‌کردند که چرا قرض‌الحسنه؟ حساب سپرده باز کنید که در دوره‌ای به آن سود هم تعلق می‌گیرد، اما در قرض الحسنه نه تنها سودی به سرمایه‌گذاری انجام شده اختصاص پیدا نمی‌کند بلکه دیگر مانند گذشته، جوایز بانکی هم برای آن وجود ندارد. هر چند سود سپرده می‌تواند عاملی برای ترغیب مشتری به دور شدن از قرض‌الحسنه باشد، اما تمایل خود بانک‌ها هم برای جذب سرمایه در قالب سپرده‌های کوتاه‌مدت یا سالانه قابل چشم‌پوشی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر