jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۰۱۵ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

زن ایرانی که به اجبار پدرش با مرد افغان ازدواج کرده بود، با همدستی میوه‌فروش محله، نقشه قتل شوهرش را اجرا کرد. زن و مرد متهم به قتل، جسد را در شهر دیگری رها کرده بودند.

به گزارش جام‌جم، اوایل دی سال گذشته مردی افغان با حضور در پلیس آگاهی غرب استان تهران از ناپدید شدن مرموز برادرش خبر داد. با تحقیق از این مرد مشخص شد او از طریق تماس عروس ایرانی خانواده متوجه ناپدید شدن برادرش شده است.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، همسر ایرانی مرد افغان برای تحقیقات به پلیس آگاهی فراخوانده شد. او در اظهاراتش به پلیس گفت: شوهرم برای خرید و ملاقات با دوستانش از خانه‌مان خارج شد و دیگر بازنگشت. نمی‌دانم چه بلایی بر سرش آمده است. او با کسی اختلافی نداشت.

تحقیقات پلیس جنایی برای یافتن این مرد ادامه داشت تا این‌که چند روز بعد ماموران دریافتند جسدی با مشخصات مرد ناپدید شده در یکی از استان‌های اطراف تهران کشف شده است؛ به همین خاطر از خانواده مرد افغان خواستند تا با حضور در پزشکی قانونی، جسد را شناسایی کنند. در ادامه نیز برادر مرد افغان با مراجعه به پزشکی قانونی جسد برادرش را شناسایی کرد. با تائید هویت مقتول، روند رسیدگی به این پرونده وارد مرحله جدیدی شد. ماموران با احضار دوباره خانواده مقتول در پلیس آگاهی به تحقیق پرداختند که آنها از نحوه قتل اظهار بی‌اطلاعی کردند.

با گذشت چهار ماه از وقوع این جنایت، ماموران متوجه شدند همسر مقتول به طور مداوم به یک مغازه میوه‌فروشی در یکی از محله‌های جنوبی شهریار رفت‌وآمد دارد. در این مرحله ماموران رفت‌وآمد این زن به مغازه مرد میوه‌فروش را به طور نامحسوس زیر نظر گرفتند تا این‌که به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد آنها مدتی است مخفیانه همدیگر را ملاقات می‌کنند و قبل از جنایت نیز با هم در ارتباط بوده‌اند. همین سرنخ کافی بود تا ماموران به همسر مقتول ظنین شوند.

روزهای پایانی هفته گذشته او به عنوان تنها مظنون پرونده قتل شوهرش با دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار بازداشت شد. زن جوان با انتقال به پلیس آگاهی غرب استان تهران همچنان مدعی بود نمی‌داند شوهرش به چه علت به قتل رسیده است. همچنین هرگونه دوستی با مرد میوه‌فروش را انکار کرد، اما این زن در ادامه تحقیقات اعترف کرد چون شوهرش سد راهی برای ادامه ارتباط پنهانی‌اش با مرد میوه‌فروش بوده، نقشه این جنایت را طراحی و اجرا کرده است.

همسر مقتول در اظهاراتش گفت: 13 ساله بودم که پدرم به اجبار و به دلیل فقر مالی، مرا به عقد مرد افغان درآورد. در این سال‌ها بارها از همسرم خواستم مرا طلاق دهد که توجهی به خواسته‌هایم نکرد و حاضر به این جدایی نبود. در جریان رفت و آمد به مغازه میوه‌فروشی محل با فروشنده آشنا شدم و رابطه پنهانی ما شکل گرفت.

وی اضافه کرد: کم‌کم میان ما دو نفر علاقه‌ای به وجود آمد و دوستی پنهانی‌مان شروع شد. قرار بود با هم ازدواج کنیم، اما شوهرم سد راهمان بود. چند بار از شوهرم خواستم طلاقم دهد که حاضر به جدایی نبود. سرانجام نقشه قتل شوهرم را طراحی کردم. موضوع را با مرد مورد علاقه‌ام در میان گذاشتم. او به من قول داد در قتل شوهرم با من همراه خواهد شد. طبق نقشه، او سلاحی تهیه کرد و ساعاتی پیش از حضور شوهرم در یکی از اتاق‌های خانه پنهان شد. او منتظر من ماند تا دستور قتل را بدهم. شب از شوهرم خواستم برای خوردن شام سر سفره بیاید. همان موقع همدستم متوجه ماجرا شد و به محض خارج شدن شوهرم از اتاق خواب، او را هدف شلیک گلوله قرار داد. با اطمینان از مرگ وی، جسد را در خودروی او انداختیم و با انتقال به جاده زرندیه ـ ساوه همانجا رهایش کردیم. به خانه که بازگشتیم، لکه‌های خون را پاک کردم. بعد با سرهم کردن قصه‌ای دروغین وانمود کردم شوهرم ناپدید شده است.

با اعتراف متهم زن، عامل جنایت هم تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و چند روز پیش در مخفیگاهش دستگیر شد. او در جریان تحقیقات به قتل شوهر زن موردعلاقه‌اش اعتراف کرد.

متهمان پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر